Polki powinny awansować bez problemu. Jak wyglądają mistrzostwa Europy?

Polskie siatkarki w piątek rozpoczynają rywalizację w mistrzostwach Europy w siatkówce kobiet. Tegoroczny turniej rozegrany zostanie aż w czterech miastach - Łodzi, Ankarze, Budapeszcie i Bratysławie.

Heynen: Żeby drużyna mnie posłuchała, potrzebuję kryzysu

Zobacz wideo

W piątek rozpoczynają się mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet. Tegoroczny turniej rozegrany zostanie aż w czterech miastach - Łodzi, Ankarze, Budapeszcie i Bratysławie. W każdym z nich odbędzie się rywalizacja w jednej z czterech grup, w których znajduje się po sześć zespołów. Polskie siatkarki zmierzą się w fazie grupowej z Włoszkami, Belgijkami, Ukrainkami, Słowenkami i Portugalkami.

Faza grupowa mistrzostw Europy 2019 siatkarek:

  • Grupa A (Ankara): Serbia, Turcja, Bułgaria, Grecja, Francja, Finlandia
  • Grupa B (Łódź): Polska, Włochy, Belgia, Ukraina, Słowenia, Portugalia
  • Grupa C (Budapeszt): Holandia, Azerbejdżan, Chorwacja, Rumunia, Estonia, Węgry
  • Grupa D (Bratysława): Rosja, Niemcy, Słowacja, Białorus, Hiszpania, Szwajcaria

Awans z fazy grupowej nie powinien stanowić problemu dla Polek - z każdej grupy wyjdą po 4 drużyny, które utworzą potem 8 par w ramach 1/8 finału. Turniej następnie będzie odbywał się fazą pucharową, więc aby wygrać mistrzostwo Europy należy po 5 meczach w fazie grupowej rozegrać kolejne 4 w fazie pucharowej.

Jeśli zdarzy się sytuacja, że dwaj gospodarze mieliby rywalizować ze sobą w 1/8 finału, nastąpią zmiany w drabince turnieju. Ćwierćfinały odbędą się w Łodzi i Ankarze - zwycięzcy meczów z Węgier pojadą do Turcji, a ze Słowacji do Polski. Rywalizacja o medale, a więc półfinały, mecz o 3. miejsce oraz finał, który jest zaplanowany na 8 września, rozegra się w Ankarze.

Więcej o: