Bartosz Kurek pojedzie na zgrupowanie kadry w Arłamowie!

Jak udało nam się dowiedzieć, Bartosz Kurek, który przez ostatnie miesiące walczył z kontuzją kręgosłupa, będzie uczestniczyć w zgrupowaniu kadry siatkarzy w Arłamowie.

Od 26 sierpnia polska kadra siatkarzy będzie uczestniczyć w zgrupowaniu w Arłamowie. Zjazd ten ma związek z nadchodzącymi mistrzostwami Europy (od 13 września), w których wezmą udział biało-czerwoni.

Bartosz Kurek: Złoto na igrzyskach? Jesteśmy w stanie to zrobić

Zobacz wideo

Bartosz Kurek weźmie udział w zgrupowaniu reprezentacji Polski w Arłamowie

Nie podano jeszcze do wiadomości składu na zgrupowanie. Udało nam się jednak potwierdzić, że weźmie w nim udział Bartosz Kurek, które ostatnie miesiące spędził na rekonwalescencji po kontuzji kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Mistrz świata 2018 i MVP siatkarskiego mundialu nie grał w rozgrywkach ligowych od końcówki poprzedniego sezonu. Nie był również dopuszczony do rywalizacji w zmaganiach kadrowych - Siatkarskiej Lidze Narodów, sparingach, Memoriale Huberta Jerzego Wagnera oraz kwalifikacjach olimpijskich.

Na początku sezonu reprezentacyjnego mówiono, że możliwe, że Bartosz Kurek pojawi się w składzie na mistrzostwa Europy. Kilka dni temu ogłoszono, że siatkarz znalazł się w szerokiej kadrze na Puchar Świata, który obędzie się od 1 do 15 października w Japonii. Jak udało nam się dowiedzieć, atakujący Vero Volley Monza uczestniczyć będzie również w zgrupowaniu kadry w Arłamowie. W nadchodzący weekend czekają go ostatnie badania przed zjazdem.

Więcej o: