Siatkarka "śpiewa" hymn za pomocą języka migowego. Tłumaczy: Zrozumiałam, jak się czuje moja siostra

Nicole Koolhaas podczas ostatnich meczów siatkarskiej reprezentacji Holandii kobiet w nietypowy sposób "śpiewała" hymn swojego kraju. Zawodniczka do jego wykonania używała bowiem języka migowego. Teraz zdradziła, dlaczego zdecydowała się na takie zachowanie.
Zobacz wideo

Nagranie z Nicole Koolhaas, "śpiewającą" hymn Holandii za pomocą języka migowego, w internecie staje się coraz bardziej popularne. Na Twitterze i Facebooku ma już setki tysięcy wyświetleń, a kolejne profile i strony udostępniają go dalej. 28-latka zdecydowała się więc opowiedzieć, dlaczego zdecydowała się na tak nietypowe wykonywanie hymnu swojego kraju.

Tak Nicole Koolhaas "śpiewa" hymn Holandii:

- Zaczęłam pokazywać słowa holenderskiego hymnu dla mojej niesłyszącej siostry, Kristel. Ona regularnie przychodzi na moje mecze, ale ostatnio powiedziała mi: "Kiedy śpiewasz hymn, nie mogę robić tego razem z tobą". Zapytała więc, czy mogłabym używać języka migowego, żeby ona także mogła śpiewać ze wszystkimi. Tak to się zaczęło - zdradziła środkowa Yesilyurtu Stambuł. 

Koolhaas powiedziała także, że sytuację swojej siostry zrozumiała już w czasie gry we Francji (2010-2016), gdzie sama nie rozumiała do końca francuskiego, a jej koleżanki w większości nie mówiły po angielsku. - Zdałam sobie wtedy sprawę z tego, jak czuje się siostra przez cały czas - przyznała reprezentanta Holandii.