Wilfredo Leon bohaterem Polski w kluczowym momencie! Jego ojciec był zachwycony [WIDEO]

Reprezentacja Polski zapewniła sobie awans na igrzyska olimpijskie w Tokio, a wielki udział w tym sukcesie miał Wilfredo Leon. Reprezentant Polski popisał się dwoma asami w kluczowym momencie meczu ze Słowenią!

Reprezentacja Polski potrzebowała wygrać zaledwie jednego seta w meczu ze Słowenią, by zapewnić sobie awans na igrzyska olimpijskie. Pierwszą partię rywale wygrali 25:21, a końcówka drugiej partii była bardzo emocjonująca. Przy stanie 20:20 w polu serwisowym pojawił się Wilfredo Leon i pokazał to, z czego słynie: zaserwował dwa asy, dzięki czemu Polska objęła dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddała do końca seta (25:23), po którym w hali w Gdańsku wybuchła euforia! Realizator pokazał również obecnego na trybunach jego ojca, świętującego doskonałe zagranie syna.

Tak Wilfredo Leon zaserwował dwa asy:

Igrzyska olimpijskie odbędą się w Tokio w dniach 25 lipca - 9 sierpnia 2020 roku. Do rywalizacji przystąpi 12 drużyn, które zostaną podzielone na dwie grupy. W każdej z nich zmagania toczyć się będą systemem kołowym (każdy gra z każdym, po jednym meczu). Następnie najlepsze cztery najlepsze zespoły z obu grup uzyskają awans do ćwierćfinału. Od tej fazy mecze przeprowadzone będą systemem pucharowym (bez rewanżów).

Tytułu mistrzów będzie bronić Brazylia, która w finale turnieju w Rio De Janeiro pokonała Włochów. Brązowy medal przypadł Stanom Zjednoczonym. Polacy zajęli piątą lokatę.