Sport.pl

Świetny mecz rywali Polaków Francuzów. Będzie trudno! Ale mogą być zmęczeni

W piątek w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich Polska pokonała Tunezję. Chwilę później na boisko wyszli jej sobotni i niedzielni rywale - Francja i Słowenia. Po świetnym meczu wygrali ci pierwsi 3:0.

Heynen: Żeby drużyna mnie posłuchała, potrzebuję kryzysu

Niezwykle szybką siatkówkę w pierwszym secie prezentowały oba zespoły, z którymi przyjdzie się mierzyć Polakom w sobotę i niedzielę. Francuzi, choć początkowo z zablokowanym Boyerem, utrzymywała niewielką przewagę. Cały set obfitował w widowiskowe wymiany i po obu stronach grę na równym poziomie. Oba zespoły popełniły po 10 błędów, atakowały na ok. 45 procentach skuteczności, zapisały na swoim koncie po jednym bloku.

Druga partia to początkowe prowadzenie Słoweńców, wśród których wyróżniał się Tine Urnaut. Francja zaczęła jednak grać bardzo skutecznie w polu serwisowym i zagrywce, co spowodowało, że szybko odrobiła straty. W połowie seta Trójkolorowi zaprezentowali natomiast czujność w obronie, wyłapując techniczne zagranie rywali. Ci z kolei ustępowali zespołowi Laurenta Tillie w ataku - 41 procent dokładności ataku do 56. Późniejsza seria błędów po słoweńskiej stronie zamknęła partię wynikiem 25:20.

Słoweńcy jednak się nie poddali. Ich duża determinacja i nieco uśpiona czujność Francji najpierw pozwoliły podopiecznym Alberto Giulianiego na uzyskanie prowadzenia 8:4, a następnie 18:12. Po świetnej, długiej akcji, w której ostatecznie Earvin Ngapeth w ataku uderzył piłką w twarz rywala, Francuzi zaczęli odrabiać straty. Kevin Le Roux atakował na środku i zdobyły trzy asy, dające zwycięstwo 25:23.

W sobotę Francja zagra z Polską, a Słowenia z Tunezją.

Francja - Słowenia 3:0 (26:24, 25:20, 25:23)

Więcej o:
Komentarze (30)
Świetny mecz rywali Polaków Francuzów. Będzie trudno! Ale mogą być zmęczeni
Zaloguj się
 • sir.fred

  Oceniono 4 razy 4

  Żałosne. Będziecie im jeszcze stracone kalorie wyliczać? Modlić się o mikrourazy?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  Gów.no tam zmęczeni!
  Nie dzielcie skóry na niedźwiedziu!

 • hen354

  Oceniono 2 razy 2

  Powinni im ten mecz zaplanowac na 23:30. Przeciez my gospodarze, my mozemy.

 • grundol1

  Oceniono 1 raz 1

  Zmęczeni po jednym meczu wygranym 3:0?

 • wujek_extrema

  Oceniono 3 razy 1

  wstyd dla Polski za to niesportowe zachowanie i manipulacje

 • pawelekok

  Oceniono 1 raz 1

  Poza tym Heynen od pewnego czasu przygotowywał naszą reprezentację do grania wczesnym popołudniem, zwróćcie uwagę na godziny meczów z Holandią i w memoriale Wagnera. A to jest dla siatkarzy pora niezwykła, bo zazwyczaj najbardziej "telewizyjne", czyli przyciągające największą widownię mecze są rozgrywane wieczorem. Czyli Heynen niczego nie zostawia przypadkowi. Tu nie chodzi tylko o różnice w czasie odpoczynku poszczególnych drużyn ale przede wszystkim o inną porę dnia na szczyt formy.

 • tomasznowak1986

  Oceniono 5 razy 1

  wysrani nie zmęczeni ....co oni cały dzień węgiel przerzucali ?.......mają całą noc na spanie jutro śniadanko zwalenie sobie konia drzemka i dopiero o 15 mecz !!!!....

 • amuzc

  0

  Sara Kalisz pisze po polskiemu: "Francuzi... utrzymywała niewielką przewagę".
  Tak pani Kalisz, polska to trudny język dla grafomanów.

 • lazio_25

  0

  Każdy robi terminarz pod siebie i to jest normalne , no ale francuziki przecież muszą płakać ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX