Michał Kubiak: Jesteśmy gotowi na Francję

- Zaczęliśmy trochę nerwowo, ale to normalne w turnieju o taką stawkę. Nie mówię, że byliśmy zestresowani, bo już trochę za długo gramy w siatkówkę, żebyśmy byli zestresowani - mówi Michał Kubiak po zwycięstwie Polski nad Tunezją 3:0 (25:15, 25:19, 25:19) na początek kwalifikacji olimpijskich w Gdańsku. W sobotę w kluczowym meczu w walce o igrzyska w Tokio zmierzymy się z Francją. - Wszystko rozegra się w bardziej w głowach niż w umiejętnościach siatkarskich - przekonuje nasz kapitan. Mecz Polska - Francja w sobotę o godzinie 15.00. Relacja na żywo na Sport.pl

Łukasz Jachimiak: Polska - Tunezja 3:0, mecz bez większych emocji - jedna trzecia planu na eliminacje do igrzysk wykonana?

Michał Kubiak: W pierwszym meczu wykonaliśmy 100 procent założeń. Miało być 3:0 i jest, mieli pograć wszyscy, i pograli. Idziemy dalej, teraz najważniejszy mecz.

Czujesz, że rozruszaliście się meczem z Tunezją, że to była dobra rozgrzewka?

- Trudno powiedzieć czy rozgrzewka. Wygraliśmy, jesteśmy gotowi na Francję i to jest najważniejsze.

Od początku wiedzieliście, że nikt z Was nie pogra dużo, bo Vital Heynen skorzysta ze wszystkich 14 zawodników?

- Tak, taki był jego zamiar. Każdy miał zagrać, żeby się przygotować do meczów z Francją i ze Słowenią. Wszystko wyglądało dobrze. Zaczęliśmy trochę nerwowo, ale to normalne w turnieju o taką stawkę. Nie mówię, że byliśmy zestresowani, bo już trochę za długo gramy w siatkówkę, żebyśmy byli zestresowani. Ale nerwy na pewno były.

Z Francją będzie ich dużo więcej, będzie bardzo równy mecz, bo świetnie się znacie i zawsze ostro walczycie?

- Na pewno my wiemy jakie są ich mocne strony, a oni znają nasze. Będziemy się starali lepiej zneutralizować ich atuty niż oni nasze. Wszystko rozegra się bardziej w głowach niż w umiejętnościach siatkarskich, bo jedna i druga drużyna już wiele razy pokazywała, że w siatkówkę grać potrafi.

Wilfredo Leon zadebiutował w polskiej reprezentacji siatkarskiej:

Zobacz wideo