Dawid Konarski: Nie mogę się doczekać spotkania z Francuzami. Fajnie, że to już jutro, bo ileż można o tym rozmawiać

- Nie straciliśmy wielu sił, co było kluczowe. Cała czternastka zagrała, poczuła turniej i pierwszy stres mamy za sobą - mówił o spotkaniu z Tunezją atakujący polskiej kadry, Dawid Konarski.

W piątek polska kadra siatkarzy wygrała pierwszy mecz turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich z Tunezją. Biało-czerwoni nie stracili dużo sił - zwyciężyli 3:0 (25:15, 25:19, 25:19). Choć na początku pierwszego i drugiego seta mieli trochę kłopotów z powstrzymaniem rywali przed punktowaniem, to szybko udawało im się wrócić na właściwe tory. - Cieszymy się z takiego otwarcia turnieju. Zakładaliśmy, że mamy wyjść i zagrać naszą najlepszą siatkówkę, nie patrząc na to, z jakim przeciwnikiem gramy. Nie straciliśmy wielu sił, co było kluczowe. Cała czternastka zagrała, poczuła turniej i pierwszy stres mamy za sobą. Przed nami analiza meczu Francuzów i regeneracja. Jutro zawalczymy! - zapowiedział Dawid Konarski, atakujący polskiej kadry.

"Czujemy się pewnie"

W spotkaniu zagrali wszyscy zawodnicy. Po pierwszym secie parkiet opuścił Michał Kubiak, a następnie Wilfredo Leon czy grający z 44 procentową skutecznością Konarski. Jak będzie wyglądać pierwsza szóstka na sobotnie starcie z Francją? - Zobaczymy, jaką szóstką wyjdziemy. Wszyscy mieli pograć, bo wiemy, że spotkanie z Francją będzie dużo bardziej wymagające fizycznie. Siły zaoszczędziliśmy, czujemy się pewnie, niezależnie od tego czy graliśmy set czy dwa - powiedział dwukrotny mistrz świata.

"Nie mogę się doczekać meczu z Francją"

W sobotę rywalem Polaków będą Francuzi. Siatkarze Laurenta Tillie typowani są na najgroźniejszego rywala biało-czerwonych na drodze do uzyskania kwalifikacji olimpijskiej. Mecz rozpocznie się o 15:00. - Nie mogę się doczekać spotkania z Francuzami. Fajnie, że to już jutro, bo ileż można o tym rozmawiać, haha. Nie oszczędzamy się, dwa mecze przed nami. Czekamy na nie - zakończył Dawid Konarski.