Polskie siatkarki przegra造 z Serbkami w meczu o awans na igrzyska. 安ietne spotkanie we Wroc豉wiu

Polskie siatkarki przegra造 we Wroc豉wiu z Serbkami 1:3 (25:21, 23:25, 16:25, 23:25) w meczu o awans na igrzyska olimpijskie do Tokio. Bia這-czerwone najprawdopodobniej w styczniu b璠 mia造 jeszcze jedn szans na wywalczenie olimpijskiej przepustki.

We Wrocławiu odbywał się turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Uczestniczyły w nim reprezentacje Polski, Serbii, Tajlandii i Portoryko. W piątek Polki pokonały Portorykanki 3:0, a Serbki Tajki 3:0. W sobotę serbskie siatkarki zmierzyły się z Portorykankami i podobnie jak nasze panie, nie dały rywalkom z Ameryki Środkowej żadnych szans. Mistrzynie świata wygrały pewnie 3:0. W sobotni wieczór biało-czerwone ograły z kolei Tajki 3:2.

Vital Heynen w "Wilkowicz Sam na Sam": Jestem nienormalny. I dlatego polską kadrę mogłem przejąć tylko w kryzysie. Inaczej by mnie nie słuchali:

W niedzielę Polki zmierzyły się z Serbkami w meczu o awans na igrzyska do Tokio. Na turnieju we Wrocławiu olimpijską przepustkę wywalczyć mogła tylko jedna reprezentacja, dlatego nasze zawodniczki musiały ograć serbską drużynę, by uzyskać kwalifikację. Po dwóch meczach miały bowiem 5 pkt, a Serbki 6 (obie drużyny miały po 2 wygrane), a liczyła się liczba zwycięstw.

Zaskakująco dobry początek

Pierwszy set miał niespodziewany przebieg. Polki szybko wyszły na prowadzenie z mistrzyniami świata (3:1). Później dotrzymywały kroku rywalkom, było 16:15. W końcówce blok i ataki Malwiny Smarzek-Godek dały Polkom przewagę, której nie wypuściły. Pierwszą partię wygrały 25:21.

W drugim secie biało-czerwone prowadziły już 7:4. Niestety wówczas stanęły i chwilę później zrobiło się 11:8 dla Serbek. Ich przewaga rosła, aż w końcu wywalczyły sobie trzy piłki setowe. Polki ambitnie walczyły o wyrównanie, ale przegrały tę partię 23:25.

Polski wróciły do gry, ale przegrały

W trzecim secie gra początkowo znów była wyrównana. W połowie seta był remis 11:11. Niestety mistrzynie świata zaczęły nagle grać skuteczniej w ataku i serwisie (19:13). Polki zaś popełniały coraz więcej błędów i ostatecznie przegrały seta bardzo wysoko, 16:25.

W czwartym secie Polki wróciły do świetnej gry. Prowadziły bardzo wysoko, nawet sześcioma punktami (18:12). W końcówce partii ich gra jednak załamała się, co wykorzystały rywalki. Serbki doprowadziły do remisu (22:22), a chwilę później wygrały partię (25:23) i cały mecz 3:1. To one pojadą na igrzyska do Tokio. Polskie siatkarki prawdopodobnie będą miały jeszcze szansę wywalczyć olimpijską przepustkę w styczniu przyszłego roku na turnieju kontynentalnym.