Polki po męczarniach wygrały z Tajlandkami. Walka o IO

Polskie siatkarki pokonały we Wrocławiu Tajlandki 3:2 (25:23, 22:25, 26:28, 25:23, 15:11) w drugim sobotnim meczu turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich.

We Wrocławiu odbywa się turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich. Uczestniczą w nim reprezentacje Polski, Serbii, Tajlandii i Portoryko. W piątek Polki pokonały Portorykanki 3:0, a Serbki Tajki 3:0. W sobotę serbskie siatkarki zmierzyły się zaś z Portorykankami i podobnie jak nasze panie, nie dały rywalkom z Ameryki Środkowej żadnych szans. Mistrzynie świata wygrały pewnie 3:0. Wieczorem zaś biało-czerwone podejmowały Tajki.

Polki były zdecydowanymi faworytkami meczu, ale nie szło im wcale łatwo. Już pierwszy set zapowiadał, że to będzie trudne spotkanie. Walka punkt, za punkt. Sporo błędów naszych zawodniczek, a Tajki prawie bezbłędne. Efekt? 20:20. Polki zachowały jednak więcej zimnej krwi w końcówce i wygrały 25:23.

Niespodziewany horror, ale ze szczęśliwym zakończeniem

Druga partia także była zacięta. Polki prowadziły 16:15 na drugiej przerwie technicznej. Chwilę później jednak pogubiły się i zrobiło się 19:16 dla nich. Nasze zawodniczki nie potrafiły zatrzymać kolejnych szybkich ataków rywalek, które odskoczyły na 21:18. Ostatecznie drugi set wygrały Tajki 25:22.

Trzeci set długo układał się po naszej myśli. Polki wreszcie zbudowały sobie przewag. Prowadziły 13:10, 16:13. W końcówce ich gra jednak załamała się. 24:24 i gra na przewagi. Czwartą piłkę setową Tajki wykorzystały i wygrały partię 28:26.

Czwarty set zapowiadał się wreszcie spokojniej. Wrócił polski blok, pojawiła się większa przewaga. Polki prowadziły 20:15 i nagle stanęły. Zrobiło się po 23:23 i obawialiśmy się kolejnego horroru w końcówce. Biało-czerwone wygrały jednak dwa punkty z rzędu i seta 25:23. O wszystkim miał zadecydować tie-break. W nim Polki zagrały skutecznie i pokonał rywalki 15:11. Biało-czerwone pokonały Tajki 3:2 i w niedzielę zagrają z Serbkami o awans na igrzyska olimpijskie do Tokio.