Francja postraszyła Polskę! Efektowne zwycięstwo przed kluczowym meczem

Nasz rywal w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk - Francja dwa razy rozbiła USA meczach towarzyskich. Francuzi zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, a warto pamiętać, że już 10 sierpnia zagramy z nimi niezwykle ważny mecz.
Zobacz wideo

Do niezwykle ważnego turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk pozostał zaledwie tydzień, a Francja wydaje się być już w bardzo dobrej formie. W piątek Francuzi pokonali USA 3:0, a w czwartek 3:1 i wyglądali bardzo dobrze. 

- Cały zespół grał po prostu fenomenalnie. To pierwsze meczy, gdy jesteśmy wszyscy razem. Mamy tydzień do turnieju, więc schodzimy z obciążeń. Nigdy nie miałem takich przygotowań, ale dobrze się bawiłem trenując dużo. To było nam potrzebne, żeby dobrze wyglądać - powiedział w rozmowie z L'Equipe Stephen Boyer.

Polska i Francja powalczą o awans na igrzyska w Tokio

Turniej kwalifikacyjny odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia w Gdańsku. Zagrają w nim Polacy, Francuzi, Słoweńcy i Tunezyjczycy. Polacy są na razie na innym biegunie. Pierwsze starcie w czwartek biało-czerwoni wygrali 3:1 (pokonali Serbów), natomiast w drugim musieli uznać wyższość rywali z Brazylii (porażka 1:3).