Michał Kubiak: Chcę uciąć spekulacje odnośnie mojego zdrowia

- Chcę uciąć wszelkie spekulacje odnośnie do mojego zdrowia. Jestem w pełni zdolny do gry, a jakbym nie był, to zgłosiłbym to trenerowi. Ciągłe pytanie mnie o to, to wmawianie, że się źle czuję, a czuję się dobrze - mówił po meczu z Brazylią kapitan polskiej kadry, Michał Kubiak. Polska przegrała 1:3 w drugim starciu Memoriału Wagnera w Krakowie.

Trwa ostatni sprawdzian polskiej kadry mężczyzn przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio, czyli Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Pierwsze starcie w czwartek biało-czerwoni wygrali 3:1 (pokonali Serbów), natomiast w drugim musieli uznać wyższość rywali z Brazylii (porażka 1:3).

Nie był to najlepszy mecz w wykonaniu mistrzów świata. Przyczyn porażki można doszukiwać się w ataku i zagrywce. To właśnie te dwa podstawowe siatkarskie elementy sprawiały im największe problemy, czego przykładem może być pierwsza partia (70 procent dokładności przyjęcia, ponad połowa mniej ataku). W oczy rzucała się również słaba postawa Michała Kubiaka, kapitana biało-czerwonych (zdobył 7 punktów, 17 procent skuteczności ataku).

- Chcę uciąć wszelkie spekulacje odnośnie do mojego zdrowia. Jestem w pełni zdolny do gry, a jakbym nie był, to zgłosiłbym to trenerowi. Ciągłe pytanie mnie o to, to wmawianie, że się źle czuję, a czuję się dobrze. Na pewno nie jestem do końca zadowolony z gry. Zobaczymy, jak będzie. Mamy jeszcze tydzień, a ja myślę, jak najlepiej przygotować się do turnieju kwalifikacyjnego. Oceny będziemy wystawiać po zmaganiach o awans - powiedział po meczu kapitan kadry.

"Tej drużyny już nie ma"

- Wszyscy pamiętamy zespół, który grał na mistrzostwach świata. Tej drużyny już nie ma - jest inna. Trzeba trochę czasu, by się zgrała. Taktyka jest trochę inna, a moja rola również się zmieniła wraz z przyjściem Wilfredo Leona. Na razie musimy to wszystko poskładać, by miało ręce i nogi - mówił o "zgrywaniu" zespołu Michał Kubiak. - Miejmy nadzieję, że zdążymy z formą na Gdańsk - dodał. A komentarz Leona po wcześniejszym debiucie można zobaczyć tutaj:

Zobacz wideo

W sobotę w Memoriale Wagnera Polska zagra z Finlandią. To ostatni mecz przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia w Gdańsku.