Magdalena Stysiak będzie gotowa do gry w kolejnych meczach o Tokio 2020

Magdalena Stysiak będzie gotowa do gry w kolejnych meczach turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio - poinformował lekarz kadry naszych siatkarek, Marcin Domżalski. Utalentowana 18-latka podkręciła kostkę już na początku piątkowego spotkania z Portoryko. Polki wygrały 3:0.

Dobra, pewna gra i cenne zwycięstwo. Polki udanie rozpoczęły walkę o igrzyska, mimo że w meczu prawie nie wystąpiła jedna z kluczowych postaci drużyny.

Stysiak nieszczęśliwie upadła po bloku przy stanie 2:1 w pierwszym secie. Z boiska zeszła ze łzami w oczach, na jaj stopie pojawił się lodowy opatrunek.

Na szczęście szybko spod opieki lekarza przeszła do kwadratu dla rezerwowych, gdzie razem z innymi zawodniczkami oglądała mecz.

To krótkie nagranie pochodzi z drugiego seta. Wcześniej, po pierwszym secie, Stysiak zgłosiła nawet gotowość do powrotu na boisko.

Ale trener Nawrocki uznał, że nie ma takiej potrzeby.

Po spotkaniu z Portoryko ani szkoleniowiec, ani zawodniczka nie rozmawiali z dziennikarzami. Ale dobrą informację o stanie zdrowia przyjmująco-atakującej przekazał Polski Związek Piłki Siatkowej.

W sobotę o godz. 20.30 Polki zmierzą się z Tajlandią. W piątek Tajki przegrały z Serbkami 0:3. Nasz mecz z mistrzyniami świata odbędzie się w niedzielę o godz. 20.30. Awans na igrzyska wywalczy tylko zwycięzca wrocławskiego turnieju.