Brazylia i Polska wygrały swoje mecze w Memoriale Wagnera. Tak wygląda tabela!

Reprezentacje Polski i Brazylii od zwycięstw rozpoczęły rywalizację w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Liderem rozgrywek po pierwszej kolejce są Brazylijczycy.
Zobacz wideo

W pierwszym spotkaniu Memoriału Wagnera rozgrywanego w Krakowie reprezentacja Polski pokonała 3:1 Serbię (25:22, 25:18, 22:25, 25:22). - Na środku Piotr Nowakowski i Mateusz Bieniek, na ataku Dawid Konarski, na przyjęciu Wilfredo Leon i Michał Kubiak, na rozegraniu Fabian Drzyzga i jako libero Paweł Zatorski. W naszym wyjściowym składzie na Serbów znalazło się sześciu mistrzów świata i Leon. Bardzo możliwe, że to będzie nasz zestaw również na urastające do rangi meczu nad meczami starcie z Francją [ w eliminacjach olimpijskich] - pisał po tym meczu Łukasz Jachimiak przewidując, że w pozostałych starciach Memoriału Wagnera Vital Heynen stworzy nowe "szóstki".

W drugim spotkaniu Brazylia z łatwością rozbiła Finlandię 3:0, wygrywając sety kolejno do 15, 12 oraz 16, dzięki czemu "Canarinhos" zostali pierwszymi liderami tabeli. 

Tak wygląda tabela Memoriału Wagnera. Polska za Brazylią:

W piątek Polska zmierzy się z Brazylią (17:30), za to Finlandia z Serbią (20:30). W sobotę ostatnia kolejka rozgrywek: Serbia zagra z Brazylią (12:00), natomiast Polska z Finlandią (15:00). 

Więcej o: