Jacek Nawrocki wybrał skład reprezentacji siatkarek na kwalifikacje do IO 2020

Najlepiej punktująca Ligi Narodów Malwina Smarzek-Godek i jedna z najlepszych rozgrywających na świecie Joanna Wołosz będą liderkami reprezentacji Polski siatkarek w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Tokio. Trener Jacek Nawrocki ogłosił 14-osobową kadrę na zawody, które od piątku do niedzieli odbędą się we Wrocławiu.
Zobacz wideo

Reprezentacja Polski zagra z piątek z Portoryko, w sobotę z Tajlandią i w niedzielę z Serbią. Wszystkie nasze mecze rozpoczną się o godzinie 20.30. Awans na igrzyska wywalczy tylko zwycięzca turnieju. Polki są najniżej sklasyfikowane w rankingu FIVB ze wszystkich drużyn, które spotkają się we wrocławskiej hali Orbita. Zdecydowanymi faworytkami są Serbki, aktualne mistrzynie świata oraz mistrzynie Europy i wicemistrzynie olimpijskie.

Zespół Nawrockiego przebywa we Wrocławiu już od kilku dni. Drużyna trenowała w 16-osobowym składzie i dopiero w czwartek szkoleniowiec podał nazwiska dwóch zawodniczek, z których nie skorzysta w najbliższych meczach. Są to rozgrywająca Julia Nowicka i przyjmująca Aleksandra Wójcik.

Kadra Polski na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich Tokio 2020:

  • Rozgrywające: Marlena Pleśnierowicz, Joanna Wołosz.
  • Przyjmujące: Martyna Grajber, Natalia Mędrzyk.
  • Atakujące: Martyna Łukasik (może grać jako przyjmująca), Malwina Smarzek-Godek, Magdalena Stysiak (również może grać na przyjęciu), Katarzyna Zaroślińska-Król.
  • Środkowe: Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Agnieszka Kąkolewska, Kamila Witkowska.
  • Libero: Paulina Maj-Erwardt, Maria Stenzel.
Więcej o: