Reprezentacja USA miała grać na Memoriale Wagnera. "Okazali się niepoważni"

Reprezentacja USA miała wystąpić na XVII Memoriale Wagnera. - Ostatecznie okazali się niepoważni - tak ich zachowanie skomentował Jerzy Mróz, prezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera.
Zobacz wideo

Polska, Finlandia, Brazylia oraz Serbia - te cztery reprezentacje wezmą udział w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera (1-3 sierpnia). Dla reprezentacji Polski to ostatnie sparingi przed turniejem kwalifikacyjnym o awans do igrzysk olimpijskich w Tokio. Zostaną one rozegrane w Gdańsku (9-11 sierpnia), a rywalami ekipy Vitala Heynena będą Francuzi, Słoweńcy oraz Tunezyjczycy. Na igrzyska pojedzie jedynie najlepsza drużyna.

Dlaczego USA nie zagra w Memoriale Wagnera?

Jak się okazało, w Memoriale Wagnera mogła wziąć udział reprezentacja USA. - Oni sami do nas zgłaszali się z chęcią wystąpienia w Memoriale, ale ostatecznie okazali się być niepoważni. Trzymaliśmy dla nich miejsce, a oni na dwa miesiące przed powiedzieli, że jednak nie zagrają tutaj. Skorzystała na tym Serbia - powiedział Jerzy Mróz w rozmowie z serwisem PlusLiga.pl. USA to jedna z najlepszych reprezentacji na świecie, w zeszłorocznych mistrzostwach świata przegrała dopiero w półfinale z Polską po bardzo zaciętym boju (2:3). W niedawnych rozgrywkach Ligi Narodów USA zajęło drugie miejsce, natomiast Polacy byli trzeci (turniej finałowy rozegrano w Chicago). Najlepsi okazali się Rosjanie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA