ONICO Warszawa odniosło się do informacji o problemach finansowych. "Start nie jest zagrożony"

W ostatnim czasie wiele mówi się o tym, że sponsor tytularny klubu z Warszawy, ONICO, ma problemy finansowe. W Sport.pl przedstawiciele drużyny odnieśli się do sprawy.
Zobacz wideo

Wczoraj media poinformowały o tym, że banki - ING Bank Śląski i Alior - mają zastrzeżenia co do współpracy z ONICO, czyli spółką zajmującą się m.in. biopaliwami. W związku z jej problemami finansowymi umowy kredytowe mają być wypowiedziane, co niesie ze sobą konieczność spłaty wielomilionowych zobowiązań. Akcje firmy spadły, a dodatkowo pojawiły się doniesienia o zmianach w zarządzie. Nie dziwi więc, że coraz większe grono siatkarskich kibiców wyrażało zaniepokojenie sytuacją sponsorowanego przez firmę klubu.

ONICO Warszawa to wicemistrz Polski, który w kolejnym sezonie zagra w Lidze Mistrzów. Choć z klubu po sezonie 2018/2019 odszedł Bartosz Kurek, czyli MVP mistrzostw świata 2018, to władze teamu postawiły na spore wzmocnienia. Wśród transferów znaleźli się m.in. Kevin Tillie czy Piotr Nowakowski, którzy mają pomóc zespołowi odnieść sukces na arenie międzynarodowej. Zatrudniono też nowego trenera - Andreę Anastasiego. Problemy finansowe sponsora postawiły jednak spory znak zapytania w kontekście startu klubu w przyszłym sezonie w PlusLidze i na europejskich parkietach.

"Start ONICO nie jest zagrożony"

Próbowaliśmy się skontaktować m.in. z prezesem ONICO Warszawa, Piotrem Gackiem, jednak bezskutecznie. Wystosowaliśmy więc zapytanie do rzecznika prasowego klubu, Marcina Prusińskiego.

Czy na horyzoncie pojawił się nowy sponsor? - Rozmowy z potencjalnymi sponsorami prowadzone są dokładnie tak samo, jak przed każdym sezonem. Jak tylko pojawi się nowy partner, na pewno o tym poinformujemy - wyjawił przedstawiciel ONICO Warszawa.

Czy istnieje zagrożenie, że klub nie wystartuje w rozgrywkach 2019/2020? - Klub wystartuje w rozgrywkach 2019/2020, start nie jest w żaden sposób zagrożony. Klub przygotowuje się do sezonu zgodnie z planem - dodał. - Nie komentujemy również treści umów z ONICO S.A. ani sposobu finansowania klubu przez spółkę - odpowiedział na pytanie odnoszące się do tego czy wsparcie finansowe ONICO dla zespołu przyznane było na mocy kredytu, który obecnie trzeba będzie spłacić. Niewykluczone, że klubowi z Warszawy pomoże miasto. Nie wiadomo jednak, w jakim wymiarze.