Vital Heynen podał skład na Memoriał Wagnera. Dwa zaskoczenia w kadrze

Do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich w Tokio zostało mało czasu. Vital Heynen podał skład na rozgrywki Memoriału Wagnera, w którym nie zabrakło niespodzianek. W kadrze nie znaleźli się Bartosz Bednorz i Jakub Kochanowski.
Zobacz wideo

Za polską kadrą zmagania Siatkarskiej Ligi Narodów zakończone brązowym medalem. Uszczuplona o Łukasza Kaczmarka reprezentacja mierzyła się w ostatni weekend z Holandią w dwóch meczach sparingowych, które wygrała 3:0. Było wiadomo, że im bliżej wyjazdu do Gdańska na turniej kwalifikacyjny, tym bliżej będą kolejne eliminacje w zespole. Vital Heynen na zmagania o awans wziąć może jedynie 14 graczy.

- Ciśnienie jest wyczuwalne u chłopaków, którzy nie wiedzą jeszcze czy pojadą albo już wiedzą, że nie będzie ich w zespole - mówił jeszcze w niedzielę o eliminacji przed kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich Fabian Drzyzga.

We wtorek Belg podał skład na poprzedzający gry w Gdańsku Memoriał Wagnera. W nim znaleźli się 3 środkowi i 5 przyjmujących.

Skład Polaków na Memoriał Wagnera (1-3 sierpnia, Kraków):

  • Atakujący: Dawid Konarski, Maciej Muzaj
  • Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz
  • Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Piotr Nowakowski
  • Przyjmujący: Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek, Artur Szalpuk
  • Libero: Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski

Do Gdańska nie pojadą wcześniej trenujący z zespołem Bartosz Bednorz i Jakub Kochanowski. Zaskoczeniem jest brak obu tych graczy. Pierwszy z nich był liderem drużyny podczas Ligi Narodów, a drugi to mistrz świata 2018. Nie oznacza to jednak, że kończą w tym roku grę w kadrze. Przed polską reprezentacją jeszcze mistrzostwa Europy i Puchar Świata, na które najprawdopodobniej pojadą dwa różne składy. Kwalifikacje do igrzysk odbędą się w dniach 9-11 sierpnia w Ergo Arenie w Gdańsku. Polacy zagrają z Tunezją, Francją i Słowenią.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.