Sport.pl

FIVB jeszcze nie otrzymało wniosku od PZPS-u o ukaranie Aleksieja Spiridonowa

Zdaniem rosyjskich mediów, FIVB nie otrzymała jeszcze wniosku od Polskiego Związku Piłki Siatkowej dotyczącego prośby o ukaranie Aleksieja Spiridonowa za obraźliwy wpis na Twitterze skierowany do Karola Kłosa.

Aleksiej Spiridonow to rosyjski siatkarz, który słynie z kontrowersyjnych zachowań i wypowiedzi. Nie raz już miał okazję obrażać różnych zawodników, w tym także polskich. Tym razem znów postanowił "zabłysnąć" i zaatakował na Twitterze Karola Kłosa. - Polska ku***" - napisał Spiridonow do Kłosa w odpowiedzi na jego post, w którym polski środkowy opublikował artykuł na swój temat.

- W związku z obraźliwym wpisem zawodnika Aleksieja Spiridonowa zamieszczonym na jego profilu twitterowym; Jacek Kasprzyk – prezes PZPS zdecydował o skierowaniu wniosków o podjęcie działań dyscyplinarnych do odpowiednich struktur FIVB i Rosyjskiej Federacji Piłki Siatkowej - taka informacja pojawiła się na profilu Polskiej Siatkówki w platformie społecznościowej Twitter.

PZPS nie złożył wniosku o ukaranie Spiridonowa?

Jak się jednak okazuje, PZPS jeszcze nie złożył wniosku o ukaranie Spiridonowa. - FIVB jest na bieżąco w tej sprawie, jednak nie otrzymaliśmy oficjalnej skargi od Polskiego Związku Piłki Siatkowej w sprawie wpisów Aleksieja Spiridonowa. Jeśli skarga zostanie złożona, FIVB dokładnie ją rozpatrzy i przyjrzy się przedstawionym dowodom przed podjęciem jakichkolwiek kroków - taką informację od FIVB otrzymali dziennikarze Ria Nowosti.

Więcej o: