Historyczny wynik na mistrzostwach Azji. Siatkarki zdobyły w całym meczu... 5 punktów

Takich wyników nie spotyka się w siatkówce zbyt często. Na mistrzostwach Azji U-23 siatkarki Malediwów przegrały z Wietnamkami 0:3. Nie byłoby w tym nic szokującego, gdyby nie to, że przegrana drużyna zdołała zdobyć 5 punktów w całym meczu.

W odbywających się w Wietnamie siatkarskich mistrzostwach Azji U-23 padł niecodzienny wynik. W drugiej kolejce fazy grupowej gospodynie pokonały reprezentację Malediwów 3:0. Stwierdzenie, że przegrana drużyna nie zaprezentowała się najlepiej byłoby sporym uproszczeniem. Reprezentantki Malediwów zdobyły bowiem w całym spotkaniu jedynie 5 punktów.

Niecodzienny wynik na mistrzostwach Azji U-23. Reprezentantki Malediwów zdobyły 5 punktów w całym meczu

W pierwszym secie Wietnamki pozwoliły reprezentantkom Malediwów na wygranie zaledwie jednej piłki (25:1). W kolejnych dwóch setach oddały już po 2 punkty (25:2, 25:2), a spotkanie zakończyło się już po 43 minutach. Rezultat osiągnięty na tegorocznych mistrzostwach Azji jest najwyższą wygraną w historii wietnamskiej siatkówki.

Malediwki i tak mogą mówić o pewnego rodzaju "sukcesie", bowiem w historii dyscypliny zdarzył się taki scenariusz, gdy jedna z drużyn nie zdobyła ani jednego punktu. Miało to miejsce w 2011 roku podczas Igrzysk Azji Południowo-Wschodniej. Indonezyjki rozbiły wtedy drużynę z Timoru Wschodniego 25:0, 25:0, 25:0.

W pierwszym meczu fazy grupowej Malediwki uległy Nowej Zelandii 0:3 (10:25, 15:25, 6:25).