Sport.pl

Przedstawiciele Vitala Heynena odpowiedzieli prezesowi PZPS ws. wyjazdu z Chicago. "Wszystko było uzgodnione"

Vital Heynen nie poprowadził reprezentacji Polski w meczu o trzecie miejsce siatkarskiej Ligi Narodów. Belg wrócił do Zakopanego, a Jacek Kasprzyk, przyznał, że Heynen zrobił to bez zgody związku. Przedstawiciele trenera Polaków odpowiedzieli na słowa prezesa PZPS. "Wszystko było uzgodnione".
Zobacz wideo

- W obliczu dość zaskakujących głosów w przestrzeni medialnej informujemy, że zarówno PZPS jak i zawodnicy wiedzieli o wcześniejszym wyjeździe trenera Heynena z Chicago i wszystko było uzgodnione - czytamy na Twitterze agencji 'Sport Pro'. która reprezentuje interesy belgijskiego trenera. To odpowiedź na słowa prezesa Jacka Kasprzyka, który na antenie Polsat Sport przyznał, że Heynen nie miał zgody związku na wcześniejszy wyjazd z Chicago. - Vital miał zostać do końca turnieju. Nie miał zgody związku, nie rozmawiał ze mną na temat wcześniejszego powrotu - przyznał prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Vital Heynen miał szalony plan

Przypomnijmy, że Sara Kalisz, dziennikarka Sport.pl, jako pierwsza informowała o szalonym pomyśle Vitala Heynena. Selekcjoner polskiej kadry chciał nie tylko podzielić zespół na dwie grupy, ale również swoją obecność wśród siatkarzy. Stawiając za priorytet przygotowanie grupy zakopiańskiej do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, został z tą drużyną jak najdłużej i do młodej kadry walczącej w Chicago przyleciał dopiero na cztery godziny przed meczem z Brazylią. Heynen miał wrócić do Polski po fazie grupowej, ale nie sądził, że biało-czerwoni awansują do półfinału. Belg przedłużył więc swoją obecność, ale stwierdził, że jeśli Polska przegra mecz o finał, to wraca do Zakopanego. I tak też się stało. W meczu z Brazylią drużynę poprowadził Jakub Bednaruk, a biało-czerwoni rozbili Brazylijczyków 3:0 i zdobyli brązowe medale Ligi Narodów.

Więcej o:
Komentarze (76)
Przedstawiciele Vitala Heynena odpowiedzieli prezesowi PZPS ws. wyjazdu z Chicago. "Wszystko było uzgodnione"
Zaloguj się
 • jarek.jam

  Oceniono 34 razy 30

  1. pomysl normalny, a nie zaden szalony
  2. zenujacy poziom prezesowania
  3. p Heynen, niech Pan nie slucha szczekania, karwana idzie dalej

 • asr1

  Oceniono 30 razy 24

  Już się zaczyna polskie piekiełko, już są chętni aby łyknąć jego pracę ??? za dobrze idzie ???

 • jacekczewa

  Oceniono 22 razy 22

  Obatel chce się wykazać......

 • xynat

  Oceniono 20 razy 18

  Wszytko się udało nawet lepiej niż zakładano więc trzeba zniszczyć trenera i sukces przypisać zasłużonym towarzyszom ze związku.

 • 68jacekw

  Oceniono 18 razy 18

  Wniosek prosty- bez Heynena polska siatkówka sobie poradzi.Bez Pana Prezesa nie- bo On jest najważniejszy.

 • tombombadil2173

  Oceniono 16 razy 14

  Panom komentatorom z TVP i Polsatu oraz niestety też włodarzom Związku, radziłbym troszkę refleksji, czy robieniem na antenie afery wokół polskiej Kadry pomagają jej, czy wręcz przeciwnie.
  Vital Heynen moim zdaniem osiągnął przynajmniej dwie ważne rzeczy:
  1. Zbudował morale młodych, w większości chłopaków, którzy dzięki jego decyzjom, własnymi rękami osiągnęli wielki sukces. Kłos podkreślił, że nawet w ostatnim meczu palce maczał Belg, prowadząc odprawę.
  2. Buduje trenera Bednaruka, który kto wie czy w przyszłości nie wyrośnie na następcę Heynena. Taki mecz z wielką Brazylią, poprowadzony samodzielnie, może być nieocenionym doświadczeniem.
  Wydaje mi się, że najważniejsze jest to co trener ma ustalone, przegadane z chłopakami w Chicago, tymi w Zakopanem i ze sztabem trenerskim. Jeżeli tu wszystko gra, to można być spokojnym. Trener ma mieć jasny, klarowny kontakt z Kadrą i to jest najważniejsze.
  Zdaje się, że nasi Siatkarze wykazują więcej dojrzałości i elastyczności niż prezesi.

 • stop.polonizacji.europy

  Oceniono 18 razy 14

  Kolejny obcokrajowiec ma szansę doświadczać tego, czego miliony ludzi w kraju, naszego największego dorobku kulturalno-ekonomicznego czasu transformacji. "Polski szef" jest jak włoska pizza, jak francuska bagietka, niemiecki samochód. Niezawodny, zawsze taki sam. Gdyby panu trneerowi było mało, niech spróbuje się wypowiedzieć bez euforii o polskiej kulturze, urodzie kobiet czy religii, to doświadczy też tradycyjnej polskiej otwartości i życzliwości.

 • enedue3

  Oceniono 15 razy 13

  Za głupotę trzeba zwolnic prezesa polskiej piłki siatkowej. Chłopie czego mącisz??? Ustatkuj się !!! Wszystko idzie jak się ma a ten robi ferment. Kiedyś za moich czasów, lata sześćdziesiąte, ucznia , który "mieszał, podjudzał", bez żadnych kłopotów od strony rodziców, mawiał " baranie uspokój się". Gdyby nie Heynen mielibyśmy tylko jedną drużynę a tak są dwie na tym samym poziomie! Tylko dziękować Najwyższemu za taki nadmiar.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX