Sport.pl

Wymiana ciosów i emocje w finale Ligi Narodów! Zaskakujący wybór najlepszego siatkarza

Reprezentacja Rosji pokonała USA w wielkim finale siatkarskiej Ligi Narodów 3:1 (25:23, 20:25, 25:21, 25:20) i obroniła tytuł wywalczony przed rokiem. MVP turnieju finałowego został nieoczekiwanie reprezentant USA - Matthew Anderson.
Zobacz wideo

Wymiana ciosów, potężne ataki i skuteczne bloki. Wielki finał siatkarskiej Ligi Narodów mężczyzn dostarczył kibicom dużych emocji. Najbardziej wyrównany był pierwszy set, który Rosjanie wygrali 25:23. Zespół Tuomasa Sammelvuo, który w półfinale pokonał Polskę 3:1, był na fali, ale w drugim secie musiał uznać wyższość Amerykanów. Zespół Johna Sperawa popełnił mniej błędów, był skuteczniejszy i triumfował w drugim secie 25:20.

To tylko podrażniło broniących tytułu Rosjan, bo to oni zdominowali dwa ostatnie sety. W trzecim zdobyli cztery punkty więcej od gospodarzy Final Six, a w czwartym pięć i mogli świętować drugi tytuł najlepszej drużyny siatkarskiej Ligi Narodów. Przed rokiem, w pierwszej edycji tych rozgrywek, Rosjanie pokonali w finale Francję 3:0.

Zaskakujący wybór najlepszego siatkarza Final Six

Co ciekawe, najlepszym zawodnikiem turnieju finałowego w Chicago nie został żaden z Rosjan, a Matthew Anderson z kadry USA. Światowa Federacja Piłki Siatkowej wyróżniła trzech graczy rosyjskiej drużyny - Wiktora Poletajewa, Iwana Jakowlewa oraz Dmitrija Wołkowa. Cztery indywidualne nagrody zgarnęli gospodarze - Micah Christenson, Maxwell Holt, Erik Shoji i wspomniany wcześniej Matthew Anderson. Światowa Federacja Piłki Siatkowej nagrodziła również jednego Polaka - Bartosza Bednorza.

Więcej o:
Komentarze (8)
Wymiana ciosów i emocje w finale Ligi Narodów! Zaskakujący wybór najlepszego siatkarza
Zaloguj się
 • caba1

  Oceniono 7 razy 3

  Anderson MVP, 4 amerykanów w najlepszej drużynie - to jakieś nieporozumienie. Przecież oni zagrali z Rosjanami gorzej od nas. Jeśli kolejne finały mają odbywać się w USA to niech grają sobie sami, wówczas będą mieli zapewnioną całą 8 amerykanów w najlepszej drużynie. Żenada.

 • matts06

  Oceniono 13 razy 3

  Szkoda, bo Rosjan spokojnie mogli nasi ograć, gdyby grali w półfinale na takim poziomie jak przez cały turniej. Ale cóż, tak to w sporcie bywa, że zdarza się słabszy dzień i niestety u nas wypadło to w półfinale. Mimo wszystko ogromne brawa dla drużyny za cały ten kapitalny w ich wykonaniu turniej. Jesteście wielcy!

 • lukasgld

  Oceniono 2 razy 2

  Śmiech na sali.

 • wiesio_kopyto

  Oceniono 8 razy 2

  No i uper, walić jankesów

 • leoleo

  Oceniono 8 razy 2

  Matthew Anderson to też rosjanin, zaklimatyzował się w zenicie...

 • pedro.666

  Oceniono 1 raz -1

  Zaintrygował mnie opis dwóch ostatnich setów:
  "To tylko podrażniło broniących tytułu Rosjan, bo to oni zdominowali dwa ostatnie sety. W trzecim zdobyli cztery punkty więcej od gospodarzy Final Six, a w czwartym pięć i mogli świętować drugi tytuł najlepszej drużyny siatkarskiej Ligi Narodów."

  ...a nie wystarczyło napisać 25:21 i 25:20?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX