Sport.pl

Vital Heynen nie poprowadzi Polski w meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów

Vital Heynen nie poprowadzi reprezentacji Polski w meczu o trzecie miejsce siatkarskiej Ligi Narodów. Belg wrócił już do Zakopanego, gdzie trenuje nasza pierwsza kadra. Polskę poprowadzi zaś Jakub Bednaruk.
Zobacz wideo

Już od czasu spotkania medialnego w Zakopanem z polską kadra Sara Kalisz ze Sport.pl informowała o szalonym planie Vitala Heynena. Selekcjoner polskiej kadry chciał podzielić nie tylko zespół, ale również swoją obecność w gronie siatkarzy. Stawiając za priorytet przygotowanie grupy zakopiańskiej do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, został z tą drużyną jak najdłużej i do młodej kadry walczącej w Chicago przyjechał dopiero na cztery godziny przed meczem z Brazylią. Jak się okazało, Heynen wyjechał z Chicago bez zgody PZPS-u, co wyjawił prezes Jacek Kasprzyk.

Bednaruk poprowadzi Polskę

Heynen miał wrócić do Polski po fazie grupowej, ale nie sądził, że biało-czerwoni awansują do półfinału. Belg przedłużył więc swoją obecność, ale stwierdził, że jeśli Polska przegra mecz o finał, to wraca do Zakopanego. I tak też się stało. W meczu z Brazylią drużynę poprowadzi asystent Heynena - Jakub Bednaruk.

Reprezentacja Polski przegrała z Rosją w półfinale siatkarskiej Ligi Narodów. - Udało się urwać seta, ale tylko na tyle było nas stać. Różnica była znacząca - powiedział Vital Heynen, szkoleniowiec polskich siatkarzy, którzy polegli 1:3 (19:25, 26:24, 22:25, 21:25).

Sobotnia porażka zakończyła trwającą dziewięć meczów passę zwycięstw mistrzów świata w Lidze Narodów. O brąz Polacy zagrają z Brazylią. Początek meczu w niedzielę o 22.

Więcej o:
Komentarze (15)
Vital Heynen nie poprowadzi Polski w meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów
Zaloguj się
 • jarek.jam

  Oceniono 7 razy 3

  czy ja dobrze słyszałem to co się działo w studio polsatu ?
  1. Trener: "chcę wziąć ze sobą satkarza aby go rozwijać"
  Prezes, "NIE"......
  2. Dziennikarz znany jedynie z prześmiewczych , wręcz złośliwych , komentarzy w trakcie meczów siatkarskich sugeruje zwolnienie trenera !!! jak za komuny ......
  3. w tym sezonie ważna jest jedna impreza, kwalifikacje, w których gramy przeciw Francji, z którą ciężko nam wygrać, nic dziwnego, że trener podporządkował wszystko temu celowi ....

 • toni42

  Oceniono 1 raz 1

  Natychmiast zwolnic, bo Polska ma jeszcze lepszych od niego trenerów.
  W koncu ,kto rzadzi w PZPS trener czy prezes?

 • polonia_znaczy_polska

  Oceniono 2 razy 0

  Super gość!

 • an-te

  Oceniono 6 razy 0

  Bardzo dobra decyzja trenera. To jest profesjonalista, a nie zakłamany niby "patriota", ściągnięty z Belgii. Pissowski suweren będzie go wyzywał od najgorszych. On i tak uważa, że najlepszym trenerem na świecie (i to w dowolnej dyscyplinie) jest nasz największy "patriota" czyli prezio Kaczyński.

 • pedro.666

  Oceniono 10 razy 0

  Następnym razem PZPS powinien zatrudnić Ojca Pio - on miał podobno zdolność bilokacji, czyli umiał przebywać w dwóch miejscach jednocześnie. Od Ojca Heynena tego nie wymagajmy. Niech siedzi w jednym miejscu, a jego miejscem jest Zakopane, bo tam trenuje jego reprezentacja...

 • udibidi03

  Oceniono 9 razy -1

  Słusznie chłopcy mają już zjazd formy i tak im nie pomoże, a ważny jest turniej przed repą.

 • xzyzzy

  Oceniono 4 razy -2

  czy w tym szalonym planie było także oddanie stolca w szikago ?

 • monodeluxe

  Oceniono 4 razy -4

  no i po kuponie...mecz raczej treningowo potraktują

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX