Vital Heynen wskazał, co zawiodło w grze polskich siatkarzy w meczu z Rosją

Reprezentacja Polski przegrała z Rosją w półfinale siatkarskiej Ligi Narodów. - Udało się urwać seta, ale tylko na tyle było nas stać. Różnica była znacząca - powiedział Vital Heynen, szkoleniowiec polskich siatkarzy, którzy polegli 1:3 (19:25, 26:24, 22:25, 21:25).

Reprezentacja Polski w siatkówce przegrała starcie w półfinale Ligi Narodów z Rosją. Już pierwsze piłki sobotniego meczu pokazały, że to nie będzie łatwe starcie. A kolejne tylko to potwierdzały. - Udało się urwać seta, ale tylko na tyle było nas stać. Różnica była znacząca. Rosjanie byli zdecydowanie lepsi od nas. Musimy mieć dobre przyjęcie i atak, żeby mieć szanse ze 'Sborną', a nie szło nam dobrze w tych dwóch elementach - analizował po meczu Vital Heynen na antenie Polsatu Sport.

Zobacz wideo

Polska zagra z Brazylią

- Uważam, że nie można mieć zastrzeżeń do naszej waleczności. Mam bardzo młody i niedoświadczony zespół. W takim wypadku nie jest czymś nienormalnym, że przytrafiają się gorsze dni takie jak dziś. Rosjanie zasłużyli na zwycięstwo. Jestem w stanie żyć z tą porażką. To był dla nas świetny turniej - dodał Heynen. Ale turniej dla Polski się jeszcze nie kończy, bo w niedzielę zagrają o trzecie miejsce z Brazylią, z którą mierzyli się już w grupie, gdzie wygrali 3:1. Początek meczu o 22.

Więcej o: