Sport.pl

Vital Heynen wskazał, co zawiodło w grze polskich siatkarzy w meczu z Rosją

Reprezentacja Polski przegrała z Rosją w półfinale siatkarskiej Ligi Narodów. - Udało się urwać seta, ale tylko na tyle było nas stać. Różnica była znacząca - powiedział Vital Heynen, szkoleniowiec polskich siatkarzy, którzy polegli 1:3 (19:25, 26:24, 22:25, 21:25).

Reprezentacja Polski w siatkówce przegrała starcie w półfinale Ligi Narodów z Rosją. Już pierwsze piłki sobotniego meczu pokazały, że to nie będzie łatwe starcie. A kolejne tylko to potwierdzały. - Udało się urwać seta, ale tylko na tyle było nas stać. Różnica była znacząca. Rosjanie byli zdecydowanie lepsi od nas. Musimy mieć dobre przyjęcie i atak, żeby mieć szanse ze 'Sborną', a nie szło nam dobrze w tych dwóch elementach - analizował po meczu Vital Heynen na antenie Polsatu Sport.

Zobacz wideo

Polska zagra z Brazylią

- Uważam, że nie można mieć zastrzeżeń do naszej waleczności. Mam bardzo młody i niedoświadczony zespół. W takim wypadku nie jest czymś nienormalnym, że przytrafiają się gorsze dni takie jak dziś. Rosjanie zasłużyli na zwycięstwo. Jestem w stanie żyć z tą porażką. To był dla nas świetny turniej - dodał Heynen. Ale turniej dla Polski się jeszcze nie kończy, bo w niedzielę zagrają o trzecie miejsce z Brazylią, z którą mierzyli się już w grupie, gdzie wygrali 3:1. Początek meczu o 22.

Więcej o:
Komentarze (15)
Vital Heynen wskazał, co zawiodło w grze polskich siatkarzy w meczu z Rosją
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 8 razy 8

  Ja też mogę żyć z tą porażką. Chłopaki i tak osiągnęli więcej niż się ktokolwiek spodziewał a przecież główny cel to awans na IO. Grunt, że mamy w kim wybierać.

 • hen-live

  Oceniono 7 razy 5

  W grupie Polska zmierzyła się z Brazylią i wygrała 3-2 a nie jak piszecie 3-1. Z Iranem wygraliśmy 3-1.

 • europejczyk17

  Oceniono 2 razy 0

  Z Rosją słabiej zagrali Muzaj oraz Kwolek i to od razu przełożyło się na wynik. Heynen miał kadrowo ograniczone pole manewru, ale za Kwolka trzeba było wpuścić Łukasika (na początek przynajmniej w ustawieniach przy siatce). Ryzyko było niewielkie, bo z Kwolka w ataku nie było tym razem większego pożytku.
  Zmiana Muzaja na Ł.Kaczmarka poprawiła nieco nasz atak. Tym niemniej mecz o stawkę pokazał, że tak jak w poprzednim roku w Lidze Narodów - dalej mamy problemy na tej pozycji. B. Kurka – V.Heynen doprowadził w końcowej fazie MŚ do życiowej formy,. Miejmy nadzieję, że uda się to również w tym roku z innymi atakującymi.

 • kerajek

  0

  JESZCZE POLSKA NIE ZGINEŁA ...

 • xzyzzy

  Oceniono 5 razy -3

  pitolenie dla ciemnego luda o strategii zabawy w odbijanie baloników. kasa, misie, kasa, a wy się rajcujcie tymi idiotyzmami i kolesiami żyjącymi full-wypas na wasz koszt.

 • dert4

  Oceniono 6 razy -4

  To nie jest informacja. To jest dezinformacja.
  Nawet w wynikach sportowych kłamią, to co mówić o polityce ?

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 23 razy -17

  Jeśli wiedział,co zawodzi
  dlaczego tego nie zastopował?
  Wiedział a nie powiedział?
  Taki to trener

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX