Liga Narodów. Rosjanie lekceważą reprezentację Polski? "Zagramy z młodymi chłopcami"

O północy z soboty na niedzielę Polska zagra z Rosją w półfinale Ligi Narodów. Rosjanie zdecydowanie bardziej woleli zagrać z Polską niż w Brazylią, dlatego odpuścili mecz ze Stanami Zjednoczonymi wystawiając kilku rezerwowych siatkarzy. - Teraz zagramy z młodymi chłopcami z Polski - pisze sport-express.ru.
Zobacz wideo

Rosjanie przegrali w nocy z piątku na sobotę z USA aż 0:3. Siatkarze Sbornej awansowali więc z drugiego miejsca w półfinale zmierzą się z reprezentacją Polski, która do 1/2 finału awansowała z pierwszego miejsca. 

Rosja nie boi się Polski

W rosyjskich mediach nie ma paniki związanej z meczem z biało-czerwonymi, a wręcz przeciwnie. Wydaje się, że Rosjanie chcieli trafić na Polaków, bo w meczu z USA nie wystąpiło wielu ważnych zawodników. Można było zatem odnieść wrażenie, że Rosjanie woleli zagrać w półfinale z Polską, a nie z Brazylią, która w naszej grupie zajęła drugie miejsce i zdaniem Rosjan jest po prostu trudniejszym rywalem. - W spotkaniu przeciwko USA Sammelvuo dał odpocząć naszym liderom - pisze sport-express.ru. I dodaje: - Porażka spowodowała, że uciekliśmy od meczu z Brazylią w półfinale. Teraz o półfinał powalczymy z młodymi chłopcami z Polski, którzy w Chicago pokonali Brazylię Iran.

Rosja przejedzie się na sile Polski?

Polacy dotychczas dwukrotnie triumfowali w meczach Final Six 2019. Najpierw pokonali Brazylię (3:2), a następnie Iran (3:1), a akcje z tego meczu zachwycały cały siatkarski (i nie tylko) świat.

- Po pięciosetowym boju z Brazylią powinniśmy mieć pewien kryzys fizyczny. Okazało się, że byliśmy pod tym względem lepsi od Iranu. To jest szalone. Im dłużej gramy w tym turnieju, tym prezentujemy się lepiej- mówił Vital Heynen po ostatnim zwycięstwie. Przypomnijmy, że na turniej w USA szkoleniowiec zabrał młody zespół, który dopiero zbiera międzynarodowe doświadczenie. Najlepsi siatkarze zostali w Polsce, w Zakopanem, gdzie szykują się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich.

  • Polska - Rosja (półfinał: sobota/niedziela, godzina 0:00 czasu polskiego)
  • USA - Brazylia (półfinał: niedziela, godzina 3:00)
  • mecz o III miejsce (niedziela, godzina 22:00)
  • FINAŁ (poniedziałek, godzina 1:00)
Więcej o: