FIVB zareagowało na "aresztowanie" Iranu przed Final Six. "Wstydzimy się"

Ary Graca, Prezydent Międzynarodowej Federacji Siatkarskiej (FIVB), przeprosił reprezentację Iranu za zdarzenie, które miało miejsce po przylocie siatkarzy do Chicago, gdy zostali na kilka godzin "aresztowani".

Działacze irańskiej federacji złożyli oficjalną skargę z powodu "aresztowania" reprezentacji irańskich siatkarzy na lotnisku w Chicago tuż przed rozpoczęciem Final Six Ligi Narodów. Amerykanie mieli przez wiele godzin przetrzymywać Irańczyków na lotnisku. - To jest czysta polityka, nie mam pojęcia, po co to robią. Czy sportowcy nie mogą po prostu skupić się na sporcie? To nielogiczne - mówił zbulwersowany Afshin Davari, prezydent irańskiej federacji siatkarskiej.

Zobacz wideo

FIVB: "Wstydzimy się tego, co się wydarzyło"

Prezydent FIVB, Ary Graca, w oficjalnym liście zaadresowanym do prezydenta irańskiej federacji przeprosił za całe zdarzenie.

W imieniu FIVB i całej siatkarskiej rodziny chciałbym przeprosić przedstawicieli reprezentacji Iranu. Wstydzimy się tego, co wydarzyło się na lotnisku w Chicago. FIVB ściśle współpracowała ze wszystkimi zainteresowanymi stronami, m.in. Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim, Komitetem Olimpijskim Stanów Zjednoczonych i Siatkarską Federacją Stanów Zjednoczonych, aby zapewnić delegacji Iranu jak najsprawniejszą procedurę wjazdu 

- można przeczytać w liście.

Turniej Final Six Ligi Narodów odbędzie się w Chicago w dniach 10-14 lipca. Zagrają w niej reprezentacje: USA, Francji, Rosji, Polski, Iranu i Brazylii. Biało-czerwoni zagrają w grupie z Iranem i Brazylią.

Terminarz Final Six siatkarskiej Ligi Narodów (godziny według czasu polskiego):

 • Grupa A:
  10 lipca: USA - Francja (godz. 2.30)
  11 lipca: Rosja - Francja (godz. 3.00)
  12 lipca: USA - Rosja (godz. 3.00)
 • Grupa B:
  10 lipca: Polska - Brazylia (godz. 23.30)
  11 lipca: Polska - Iran (godz. 0.00)
  12 lipca: Iran - Brazylia (godz. 0.00)
 • Półfinały:
  13 lipca:
  1A - 2B (godz. 0.00)
  1B - 2A (godz. 3.00)
 • Mecz o trzecie miejsce:
  14 lipca (godz. 22.00)
 • Finał:
  14 lipca (godz. 1.00)
Więcej o: