Sport.pl
Komentarze (109)
Siatkarska reprezentacja Iranu "aresztowana" przed Final Six. Wielogodzinne przetrzymanie przez Amerykanów
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mariami

  Oceniono 2 razy 0

  No i bardzo dobrze. Naszym siatkarzom iranczycy nie dali kolacji i pokoi z klima a do tego nie zaewnili bezpieczenstwa w powrocie z meczu do hotelu. Kilka godzin byli oblegani w autokarze przez wyjaca tluszcze.

 • ml2403

  Oceniono 2 razy 0

  Generalnie mieszkańcy USA to prostaki z wielkim ego. Oni myślą, że w Iranie każdy tylko czeka by na nich napaść. No i trafił swój na swego bo Irańczycy są tacy sami.

 • baaag

  Oceniono 6 razy 0

  Jestem absolutnie pewien że Iran w razie zaatakowania go pokazałby różne zabawki których nie znamy. To że dysponuje w sumie może i 100 tysiącami rakiet łacznie z terenem Libanu to Izrael ze swoją obsesją ataku ma tendencje samobójcze.

 • gawithh

  Oceniono 6 razy 0

  Gdyby turniej nie odbywal sie w Chicago, to byłyby prawie puste trybuny na wszystkich meczach.

 • lolitkawtrabancie

  Oceniono 14 razy 0

  Odpowiedz jest w artykule. Bo USA i Iran od 40 lat nie utrzymują stosunków dyplomatycznych a wg służb amerykańskich pod płaszczykiem sportowców mogą do Stanów wjeżdżać osoby zwerbowane przez irańskie służby albo przez terrorystów.
  Takich każdy normalny kraj do siebie nie wpuszcza.

 • fantomas200

  Oceniono 14 razy 0

  Z turbanami lepiej być ostrożnym. Dmuchać na zimne i sprawdzać na każdym kroku. Dla nich nie ma żadnej świętości poza Allachem. Stać ich na każde okropieństwo.

 • tedj

  Oceniono 14 razy 0

  Jak to było z tym autobusem w Teheranie, że jechał do hotelu dwie godziny?

 • jezierskiadam

  Oceniono 18 razy 0

  Prości Amerykanie nie zdają sobie sprawy ze słabości militarnej USA.
  Rok 2011
  Sprowadzenie najnowocześniejszego amerykańskiego drona na lotnisko irańskie udowodniło, że armia irańskich hakerów sprawuje kontrolę nad amerykańskim arsenałem broni konwencjonalnych i masowego rażenia. To co dotąd było jedynie podejrzeniem ekspertów, okazało się faktem.
  Elektroniczna kontrola oznacza umiejętność zdetonowania amerykańskich bomb atomowych znajdujących się w wyrzutniach lub zdetonowania ich nad wyrzutnią albo w najbliższym jej sąsiedztwie. Ułamek sekundy po wystrzeleniu rakiety. Jeśli hakerzy z Iranu mogą przejąć drona bojowego i sprowadzić go bezpiecznie na swoje lotnisko, to tym bardziej potrafią odpalić bomby. To jest bez porównania prostsze.
  Mimo przewagi militarnej Iran nie zaatakuje USA ani Izraela, ponieważ potrzebuje rynków zbytu i najnowocześniejszych technologii. Poza tym w wypadku ataku irańskiego, siły amerykańskie są wystarczające do zniszczenia Iranu, ale przy poniesieniu ogromnych strat na własnym terytorium.
  W przypadku wojny USA – Iran "obydwa skorpiony znajdują się w jednej butelce".

  Adam Jezierski

 • eldorius

  Oceniono 5 razy -1

  Michał Kubiak mógł łatwo wytłumaczyć swoją awersję do kibiców irańskich,tłumacząc ją niegodnym i haniebnym traktowaniem irańskich kobiet! Kilka lat temu grozili wszak irańskim kobietom śmiercią,jeżeli spróbują pojawić się na hali siatkarskiej jako fanki swojej drużyny. (choć oficjalnie nie jest to zabronione) Gdyby Michał tak odpowiedział to wprawiłby FIVB i cały świat sportowy w konsternację! Wszyscy musieliby mu przyznać rację!!! Nie jest wykluczone, że kiedyś z powodu prześladowania irańskich kobiet,męski związek siatkarski powinien zostać wykluczony z międzynarodowych rozgrywek. Przy takiej narracji irańskie kobiety,z których wiele siedzi w więzieniach, byłyby wdzięczne Michałowi Kubiakowi. W Iranie kobiety i męska mniejszość, która wspiera ich prawa są ofiarami!!! Kiedyś z powodu apartheidu (rasistowskich prześladowań) sportowcy RPA nie byli dopuszczani do zawodów międzynarodowych.

 • vovik

  Oceniono 3 razy -1

  A mogli opluć. A nawet zabić.
  Dzikie jUSki.
  Tak żałosne i faszystowskie zagrania przez reżim USy i jego policję polityczną FBI, to przejaw desperacji. Nic Iranowi nie mogą zrobić, to się plują.
  Niedawno aresztowali dziennikarkę irańską Hashemi z PressTV... jako świadka ("material witness")!
  W dzikim faszystowskim reżimie USA można aresztować świadka! Jak się Ziobro dowie, to się ucieszy.

 • eldorius

  Oceniono 4 razy -2

  Szanowni Państwo, sprawy polityczne,jak nawet domniemane (?) wspieranie terroryzmu przez Iran nie powinny zasadniczo wpływać na sport. Nie mamy żadnych rzetelnych informacji na ten ten temat. Być może niektóre z nich są spreparowane przez izraelskie i amerykańskie służby specjalne? Nie ulega jednak żadnej wątpliwości,że w Iranie mam do czynienia z religijnym zamordyzmem i prześladowaniem kobiet. Skoro męska część "kibiców" groziła kobietom,że roztrzaskają im głowy,jeżeli zechcą pojawić się w hali sportowej,jako fanki drużyny irańskiej, to Iran powinien liczyć się z pewnymi sankcjami ze strony międzynarodowych związków sportowych,w tym FIVB. Zarzuty bardzo drastycznego prześladowania kobiet nie są wyssane z palca, na początek celowa byłyby więc karencja w organizowaniu w tym kraju jakichkolwiek imprez sportowych. Podobne zdanie na ten temat mają Persowie,którym udało się uciec (do Europy lub USA) przed egzekucjami reżimu islamskiego.

 • lastm10

  Oceniono 4 razy -2

  Wystarczy ograć Iran i już półfinał, pewnie z Ruskimi lub Jankesami.

 • adaw73

  Oceniono 14 razy -2

  No i dobrze im tak. Jak Irańczycy poniżają i prowokują to jest ok, ale jak w końcu im się przyciera nosa to wielki skandal. A niech spadają na drzewo!!!!!! Zasłużyli sobie na takie traktowanie.

 • oko2009

  Oceniono 22 razy -2

  "trzymali nas w ciasnym pokoju".
  Na co dzień mieszka u siebie w malutkiej norze, a tu nagle ciasny pokój im nie pasuje. Pałaców by chcieli?

 • pawtom53

  Oceniono 9 razy -3

  Nazekaja ze male pomieszczenie Najlepiej dla nich to sala gimnastyczna !!!

 • jakuz3

  Oceniono 7 razy -3

  Internować wszystkie perskie dywany i nałożyć cła na grę w oczko. ;-)

 • stray

  Oceniono 21 razy -3

  Jak Irańczycy chcą się bawić z zachodem, to powinni przestrzegać zasad zachodu.

 • farcry3

  Oceniono 12 razy -4

  USA są oligarchią ( jak Rosja, wbrew pozorom są podobni jak PiS i PO ) a nie żadną demokracją.

 • onduma

  Oceniono 20 razy -4

  USA powinno byc pozbawione praw organizacjoi zawodow sportowych. ONZ tez nalezy przeniesc do Europy. Dzikie kraje nie powinny byc organizatorami

 • ri-pi

  Oceniono 7 razy -5

  Po jaką cholerę dają tym durniom organizowanie finału siatkarskiego . Winę za to ponosi związek siatkarski. Matoły amerykańskie powinni być izolowani na arenie międzynarodowej.

 • a100

  Oceniono 13 razy -5

  Iran to pseudopanstwo, religijny kołchoz wspierający terroryzm. Jakie rozgrywki, do pudła na 150 lat wszystkich, którzy reprezentują ten upadły kraj.

 • qwardian

  Oceniono 13 razy -7

  Ja bym Arabów, Persów ani murzynów nie wpuścił w granice Polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX