Sport.pl

Siatkarska reprezentacja Iranu "aresztowana" przed Final Six. Wielogodzinne przetrzymanie przez Amerykanów

Iran złożył oficjalną skargę z powodu "aresztowania" reprezentacji irańskich siatkarzy na lotnisku w Chicago tuż przed rozpoczęciem Final Six Ligi Narodów. Amerykanie mieli przez wiele godzin przetrzymywać Irańczyków na lotnisku.

Irańczycy są oburzeni tym, jak Amerykanie potraktowali ich siatkarzy przed rozpoczęciem Final Six Ligi Narodów. Amerykańskie służby miały przez wiele godzin przetrzymywać Irańczyków na lotnisku, a do tego nie podały żadnego powodu ich zatrzymania. - To jest czysta polityka, nie mam pojęcia, po co to robią. Czy sportowcy nie mogą po prostu skupić się na sporcie? To nielogiczne - mówił zbulwersowany Afshin Davari, prezydent irańskiej federacji siatkarskiej. Igor Kolaković, serbski trener reprezentacji Iranu, dodał: - Agenci FBI przetrzymywali nas wszystkich w jakimś ciasnym pomieszczeniu przez długie godziny. Kazali wszystkim odpowiadać na jakieś głupie pytania, na przykład czy znają osoby ze zdjęć, które nam pokazywali. Jak to możliwe, że drużyna Iranu zmienia kontynenty co tydzień, a takie zespoły jak Francja, Bułgaria, Serbia, USA, Rosja czy Polska podróżują tylko na jeden lub dwa kontynenty? Dlaczego nasi młodzi gracze nie dostają wiz do USA, a nawet na teren Unii Europejskiej? To nie jest sport!

Zobacz wideo

Służby dyplomatyczne Iranu złożyły już oficjalną skargę do Markusa Leitnera, ambasadora Szwajcarii w Teheranie. Dlaczego właśnie do niego? W1979 roku zerwane zostały relacje dyplomatyczne między Waszyngtonem i Teheranem. Od tego czasu Szwajcaria reprezentuje amerykańskie interesy w Iranie.

Turniej Final Six Ligi Narodów odbędzie się w Chicago w dniach 10-14 lipca. Zagrają w niej reprezentacje: USA, Francji, Rosji, Polski, Iranu i Brazylii. Biało-czerwoni zagrają w grupie z Iranem i Brazylią.

Terminarz Final Six siatkarskiej Ligi Narodów (godziny według czasu polskiego):

 • Grupa A:
  10 lipca: USA - Francja (godz. 2.30)
  11 lipca: Rosja - Francja (godz. 3.00)
  12 lipca: USA - Rosja (godz. 3.00)
 • Grupa B:
  10 lipca: Polska - Brazylia (godz. 23.30)
  11 lipca: Polska - Iran (godz. 0.00)
  12 lipca: Iran - Brazylia (godz. 0.00)
 • Półfinały:
  13 lipca:
  1A - 2B (godz. 0.00)
  1B - 2A (godz. 3.00)
 • Mecz o trzecie miejsce:
  14 lipca (godz. 22.00)
 • Finał:
  14 lipca (godz. 1.00)
Więcej o:
Komentarze (109)
Siatkarska reprezentacja Iranu "aresztowana" przed Final Six. Wielogodzinne przetrzymanie przez Amerykanów
Zaloguj się
 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 17 razy 11

  Jankesi są jacy są. Swego czasu Tomasz Wójtowicz poleciał do nich na uroczystość wprowadzenia go do siatkarskiego Hall of Fame. Jakiemuś urzedasowi na lotnisku nie spodobało się, że w trybie ekspresowym dostał wizę w konsulacie i nieźle go przetrzepal na rewizji zanim organizatorzy wyjaśniło kim jest.

  Za to gdy ostatnio Vital Heynen zrobił awanturę z powodu szykanowania naszych siatkarzy, blokowania autokaru po meczu, o rzucenia kamieniami, nie zapewnienia kolacji i pokojów z klimatyzacją, to prezes iranskiej federacji wysyłał go na badania psychiatryczne.

  Niech więc Iranczycy tak nie płaczą.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 15 razy 9

  Gdyby tak na coś takiego pozwolił sobie jakikolwiek kraj w stosunku do Amerykanów, Anglików, Izraelczyków, Kanadyjczyków, Australijczyków...

 • baaag

  Oceniono 10 razy 4

  Niska gó...arska represja. Takie PiSowskie to...

 • onduma

  Oceniono 14 razy 4

  Amerykanie sa msciwi i sadystyczni , nakrecani holywoodzkimi filmami pelnymi przemocy. O ich sadyzmie swadczy nie nawet Guantanamo ale takie kakty jak niedawne pozbawienie wieznia, Amerykanina, przez pare dni wody az zmarl z pragnienia. Cale ich postepowanie nacechowane jest butą i bezwzglednosci.a To taki swiatowy ganster , ktory wszysko wymusza i wszystykich terroryzuje.

 • oloros11

  Oceniono 9 razy 3

  caly czas US prowokuje i szuka pretekstu - glosicieli postepu i demokrcji juz przebieraja nozkami zeby wprowadzac milowsc i tylko milosc np w postaci bombardowan humanitarnych - tzn nie zginie 20 milionow a tylko milion

 • oloros11

  Oceniono 7 razy 3

  no i malutcy ci amerykanie -

 • js08836

  Oceniono 13 razy 3

  Czy postępowanie Jankesów dziwi zdziwionych ? Przecież on zawsze byli i są nadal chamami. To megalomani od zawsze. To chyba najpodlejsza rasa na świecie. Światowe awantury i pouczanie innych mają w genach. Żandarm świata kiedyś zapłaci za swoją podłość. Stawiam na Yellowstone.

 • caba1

  Oceniono 4 razy 2

  Tej jankeskiej hołocie powinno się odebrać organizację jakiejkolwiek imprezy sportowej

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX