Wilfredo Leon trenuje z polską kadrą. Jak przyjęli go inni reprezentanci?

Polscy siatkarze przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. W Zakopanem trenuje 16 zawodników, wśród nich m.in. Wilfredo Leon.

Polska kadra siatkarzy trenuje w Zakopanem, przygotowując się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich. Zmagania te odbędą się na początku sierpnia w Gdańsku. W polskiej stolicy Tatr przebywa 16 graczy. 14 z nich pojedzie walczyć o uzyskanie awansu do najważniejszej imprezy czterolecia w Tokio.

Zobacz wideo

W Zakopanem przebywają: Dawid Konarski, Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Piotr Nowakowski, Jakub Kochanowski, Karol Kłos, Mateusz Bieniek, Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Artur Szalpuk, Bartosz Kwolek, Aleksander Śliwka, Damian Wojtaszek, Paweł Zatorski (chwilowo nieobecny z powodu narodzin syna).

- Jedną z nowości, która pojawiła się w kadrze jest Dawid Grucel, prywatny kucharz, szef kuchni z krakowskiego Hiltona. Jest on też reprezentantem Polski w National Culinary Team. Siatkarze mówią, że gotuje zupełnie inaczej. Wiem, jednak że nie będzie z zespołem cały czas. Drugą rzeczą jest obecność Wilfredo. Powoli oswaja się z kadrą, jest bardzo wesoło. Poza tym da się zauważyć, że zainteresowanie kadrą w Zakopanem jest większe niż w Spale, co na dłuższą metę jest męczące. I… część chłopaków mieszka tu z rodzinami - mówi Mariusz Szyszko, odpowiedzialny za komunikację w polskiej kadrze.

Pierwsza część spotkania z mediami minęła siatkarzom na treningu. Część grupy pracowała na siłowni, a część trenowała w hali. Siatkarze w Zakopanem trenować będą do 19 lipca.