Wielki powrót do siatkarskiej reprezentacji Polski. Mistrz świata z powołaniem!

Po dwóch latach przerwy Andrzej Wrona wraca do siatkarskiej reprezentacji Polski. 30-letni zawodnik znajdzie się w składzie, który zagra w turnieju finałowym Ligi Narodów w Chicago. Wrona to mistrz świata z 2014 roku.

- Na myśl o ponownym założeniu tych koszulek mam ciary - napisał Andrzej Wrona w mediach społecznościowych, gdzie opublikował zdjęcie dwóch koszulek siatkarskiej reprezentacji Polski ze swoim nazwiskiem i numerem "88". Środkowy wraca do kadry po dwóch latach przerwy.

Zobacz wideo

Andrzej Wrona wraca do reprezentacji Polski

Zawodnik ONICO Warszawa ostatni raz powołany do reprezentacji Polski był dwa lata temu, gdy w 2017 roku znalazł się w szerokiej kadrze drużyny Ferdinando De Giorgiego. Z powodu kontuzji nie zagrał w niej ani razu. Później w biało-czerwonych barwach już go nie widzieliśmy, bo Vital Heynen wolał stawiać na innych środkowych. Teraz będzie jednak inaczej. Wrona prawdopodobnie nie będzie podstawowym zawodnikiem, ale w grze powinniśmy go zobaczyć. Na turnieju finałowym Ligi Narodów w Chicago (10-14 lipca) poznamy rolę 30-latka.

Śpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego", jako reprezentant Polski, jest najpiękniejszym momentem sportowego życia. Dlatego przerywam wakacje i lecę z jednego końca świata na drugi, skoro trener mnie tam potrzebuje. Nawet, jeśli moja rola ma się ograniczać do załatania dziury w składzie, aby podstawowi środkowi mogli przygotowywać się w spokoju do kwalifikacji olimpijskich. Jeśli w ten sposób mogę pomóc reprezentacji - JESTEM! - napisał Wrona na Facebooku. - Na myśl o ponownym założeniu tych koszulek mam ciary - dodał, prezentując koszulki ze swoim nazwiskiem i numerem "88".

Na turnieju finałowym Ligi Narodów rywalami Polaków będą Brazylijczycy i Irańczycy. W drugiej grupie zagrają USA, Francja i Rosja.

Więcej o: