Poznaliśmy datę debiutu Wilfredo Leona w reprezentacji Polski!

Poznaliśmy datę debiutu Wilfredo Leona w siatkarskiej reprezentacji Polski! Po raz w koszulce z biało-czerwonym orłem zagra podczas dwumeczu przeciwko Holandii, który odbędzie się w dniach 27-28 lipca w Opolu.

Przed zespołem Vitala Heynena Final Six Ligi Narodów w Chicago, w którym w fazie grupowej rywalizować będą od 10 lipca z reprezentacjami Brazylii i Iranu. W tych spotkaniach wystąpić jeszcze nie będzie mógł Wilfredo Leon, którego nadal obowiązuje dwuletnia karencja z powodu zmiany reprezentacji, w której będzie grał.

Zobacz wideo

W piątek oficjalnie poinformowano, że Wilfredo Leon oficjalnie zadebiutuje w reprezentacji Polski już podczas dwumeczu z Holandią, który odbędzie się w dniach 27-28 lipca w Opolu. To właśnie wtedy siatkarz Sir Safety Perugii wystąpi po raz pierwszy w biało-czerwonej koszulce.

Dwumecz z Holandią jest jednym z ostatnich elementów przygotowań do turnieju kwalifikacyjnego na igrzyska olimpijskie, który w dniach 9-11 sierpnia odbędzie się w Gdańsku. Rywalami drużyny Vitala Heynena będą Francja, Słowenia i Tunezja. Wcześniej Polacy zagrają także w Memoriale Huberta Wagnera (1-3 sierpnia), w którym zmierzą się z Brazylią, Finlandią i Serbią.

Więcej o: