Vital Heynen ma nowego asystenta. "Diabeł" w polskiej kadrze!

Jakub "Diabeł" Bednaruk będzie nowym asystentem Vitala Heynena w siatkarskiej reprezentacji Polski. Trener MKS-u Będzin rozpocznie współpracę z Belgiem już od turnieju finałowego Siatkarskiej Ligi Narodów w Chicago.

Jakub "Diabeł" Bednaruk został nowym asystentem Vitala Heynena w polskiej kadrze. Trener MKS-u Będzin pomoże szkoleniowcowi podczas Final Six Siatkarskiej Ligi Nardów w Chicago (10-14 lipca).

Zobacz wideo

Już od pewnego czasu mówiło się, że Vital Heynen będzie potrzebował wsparcia trenerskiego mimo tego, że formalnie ma trzech asystentów. Wszystko przez to, że polska kadra awansowała do Final Six Ligi Narodów w Chicago, a druga jej część przygotowuje się w Zakopanem do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich.

Jak udało nam się dowiedzieć, trener Heynen do zespołu w Chicago dołączy w ostatniej chwili. Możliwie, że Jakub Bednaruk, jego nowy pomocnik, będzie w Stanach z zespołem od samego początku. Jednocześnie Belg ma pracować z zakopiańską częścią zespołu w towarzystwie któregoś z asystentów - Michała Mieszko Gogola albo Sebastiana Pawlika. Paweł Woicki pojechał natomiast jako szkoleniowiec na Uniwersjadę.

W obecnym sezonie reprezentacyjnym Jakub Bednaruk miał poprowadzić reprezentację Polski B na Uniwersjadzie w Neapolu, jednak ostatecznie kieruje nią Paweł Woicki, który pierwotnie miał pomagać Vitalowi Heynenowi w Stanach Zjednoczonych. - Paweł zastąpił mnie, więc teraz ja zastąpię Pawła. Obecnie realizowane są procedury formalne związane z moim wylotem do USA - przekazał trener Bednaruk. 

Grupowymi rywalami Polaków w turnieju finałowym będą Brazylijczycy i Irańczycy. W drugiej grupie zagrają: USA, Francja i Rosja.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.