Malwina Smarzek tym atakiem przeszła do historii Ligi Narodów! Wielki wyczyn polskiej siatkarki [WIDEO]

400 punktów w jednym sezonie - taką granicę w czwartkowym meczu z Brazylią złamała siatkarka reprezentacji Polski, Malwina Smarzek. Drugą najlepiej punktującą zawodniczkę wyprzedziła o ponad 150 pkt.

"Malwina Smarzek dołączyła do klubu 400" - napisał na Twitterze oficjalny profil siatkarskiej federacji FIVB. Polska siatkarka zapisała się tym samym w historii Ligi Narodów kobiet, bo granicę 400 zdobytych punktów przekroczyła jako pierwsza.

Smarzek, która jest najlepiej punktującą siatkarką w historii Ligi Narodów Kobiet, a także Grand Prix kobiet, wyprzedziła drugą Brayelin Martinez (258 pkt.) o ponad 150 pkt.

Polki w turnieju finałowym Ligi Narodów rozgrywają swój drugi mecz, w którym mierzą się z Brazylią. W pierwszym spotkaniu biało-czerwone przegrały 1:3 z USA, choć w czwartym secie były bliskie zwycięstwa, ale końcówka partii była kuriozalna, bo Polki, które przegrywały kilkoma punktami, doprowadziły do remisu 24:24. Następnie nasz trener chciał poprosić o przerwę, ale sędziowie tego nie zauważyli, a Amerykanka zaserwowała. Nasze zawodniczki nie przyjęły zagrywki, pewne czasu, o który poprosił Jacek Nawrocki. Punkt przyznano jednak przeciwniczkom, które wykorzystały później piłkę meczową.