Sport.pl

Malwina Smarzek tym atakiem przeszła do historii Ligi Narodów! Wielki wyczyn polskiej siatkarki [WIDEO]

400 punktów w jednym sezonie - taką granicę w czwartkowym meczu z Brazylią złamała siatkarka reprezentacji Polski, Malwina Smarzek. Drugą najlepiej punktującą zawodniczkę wyprzedziła o ponad 150 pkt.

"Malwina Smarzek dołączyła do klubu 400" - napisał na Twitterze oficjalny profil siatkarskiej federacji FIVB. Polska siatkarka zapisała się tym samym w historii Ligi Narodów kobiet, bo granicę 400 zdobytych punktów przekroczyła jako pierwsza.

Smarzek, która jest najlepiej punktującą siatkarką w historii Ligi Narodów Kobiet, a także Grand Prix kobiet, wyprzedziła drugą Brayelin Martinez (258 pkt.) o ponad 150 pkt.

Polki w turnieju finałowym Ligi Narodów rozgrywają swój drugi mecz, w którym mierzą się z Brazylią. W pierwszym spotkaniu biało-czerwone przegrały 1:3 z USA, choć w czwartym secie były bliskie zwycięstwa, ale końcówka partii była kuriozalna, bo Polki, które przegrywały kilkoma punktami, doprowadziły do remisu 24:24. Następnie nasz trener chciał poprosić o przerwę, ale sędziowie tego nie zauważyli, a Amerykanka zaserwowała. Nasze zawodniczki nie przyjęły zagrywki, pewne czasu, o który poprosił Jacek Nawrocki. Punkt przyznano jednak przeciwniczkom, które wykorzystały później piłkę meczową.

Więcej o:
Komentarze (17)
Malwina Smarzek tym atakiem przeszła do historii Ligi Narodów! Wielki wyczyn polskiej siatkarki [WIDEO]
Zaloguj się
 • jakobhorner

  Oceniono 8 razy 8

  To rozłożenie ataku na Smarzek, to nic dobrego, kontuzja lub słabszy dzień i leżymy.

 • studio-sport.pl

  Oceniono 7 razy 5

  Niezły wynik Malwiny (brawa), ale to także pokaz słabości naszej drużyny. W mocnej drużynie punkty zdobywają różne zawodniczki, na różnych pozycjach. Taki urozmaicony atak trudniej jest zatrzymać.

 • mood_indygo

  Oceniono 6 razy 4

  gatuluacje :)

 • pubuzdzicha

  Oceniono 6 razy 2

  400pkt. i fajnie. Tylko na jakim procencie skuteczności ?

 • rek3493

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda dużego potencjału dziewczyn!. ten miernota Nawrocki zmarnuje talenty na skalę światową. Czy PZPS tego nie widzi. On nie wie co robić, w trudnych sytuacjach, stoi i patrzy się, później bierze czas i krzyczy. Skra miała go dość po pół roku prowadzenia drużyny. Poza tym fizjonomia i wygląd mogą tylko zniechęcać dziewczyny do gry!!!!!!.

 • leoleo

  Oceniono 3 razy 1

  fakt, decyzje polskiego trenera należy odbierać przed kwikiem jakichś niewydarzonych sędziów

 • dudi-w

  Oceniono 9 razy -5

  400-258 jest chyba mniejsze, niż 150????? Do 2 klasy podstawówki, redaktorku....

 • antares777

  Oceniono 12 razy -6

  Przeszła do historii i będzie to na płycie nagrobnej uwiecznione.
  Skąd wy bierzecie tych idiotów do wymyślania nagłówków?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX