Sport.pl

Polacy awansowali do Final Six Ligi Narodów! Zadecydowały dwa nocne mecze

Polacy w sobotę pokonali Niemców 3:1. W rozgrywanych w nocy spotkaniach Francuzi pokonali Włochów 3:1 oraz Kanada uległa Brazylijczykom 0:3, a taki układ wyników oznacza, że zespół Vitala Heynena jest już pewien awansu do Final Six Ligi Narodów.

Reprezentacja Polski w sobotę pokonała Niemcy 3:1, odnosząc dziesiąte zwycięstwo w siatkarskiej Lidze Narodów. Do awansu potrzebne było zwycięstwo z Portugalią w niedzielę bądź porażka Włochów w rozgrywanym wieczorem meczu z Francją oraz porażka Kanady z Brazylią. Zespół prowadzony przez Laurent'a Tillie wygrał 3:1, a Canarinhos zwyciężyli bez straty seta, co oznacza, że drużyna Vitala Heynena jest już pewna gry w turnieju finałowym!

Zobacz wideo

Do turnieju finałowego awansuje pięć najlepszych drużyn fazy grupowej oraz gospodarz turnieju, czyli Stany Zjednoczone. W tym momencie jest już pewne, że w Chicago zagrają Brazylia, Iran, Rosja, Francja oraz Polska, gdyż żadna z drużyn nie jest już w stanie prześcignąć te pięć zespołów pod względem liczby zwycięstw.

Należy jednak pamiętać, że Liga Narodów ma być dla Polaków okazją do prezentacji umiejętności szerokiej kadry. Docelowo najważniejszym turniejem sezonu są kwalifikacje olimpijskie, które odbędą się dopiero w sierpniu. Zespół Vitala Heynena czeka jeszcze w niedzielę mecz z Portugalią, ostatni w fazie grupowej. Relacja w Sport.pl

Czołówka tabeli Ligi Narodów:

 1. Brazylia - 14 meczów - 13 zwycięstw - 1 porażka
 2. Iran - 14 - 12 - 2
 3. Rosja - 14 - 11 - 3
 4. Francja - 14 - 10 - 4
 5. Polska - 14 - 10 - 4
 6. Włochy - 14 - 8 - 6
Więcej o:
Komentarze (19)
Polacy awansowali do Final Six Ligi Narodów! Zadecydowały dwa nocne mecze
Zaloguj się
 • bredah

  Oceniono 1 raz 1

  Poligon doświadczalny za sobą. Całkiem nieźle. Teraz zabieramy się za prawdziwe kopanie tyłków!!!!!

 • bredah

  Oceniono 1 raz 1

  Szukam miłego i zdrowego Kurka! Bartholomew wanted!!!

 • hotdog72

  0

  Czemu nic nie piszecie o siatkowce plazowej.
  Przeciez trwaja teraz MŚ

 • pacior4

  0

  prześcignąć tych pięciu zespołów a najlepaiej żadnego z tych pięciu zespołów. a nie te pięć zespołów cholerna gimbazo

 • zegrz

  Oceniono 2 razy 0

  Czy Polska wygrał czy nie wygrał ważne że awansował...

 • starsza10

  Oceniono 4 razy 0

  "nie jest w stanie prześcignąć te pięć zespołów"? To jest po polsku, czy po jakiemu? Skoro GW nie jest w stanie zapewnić ładnej polszczyzny, to ja nie jestem skłonna płacić abonamentu. Oczywiście, gratuluję awansu, zwłaszcza, że w kadrze pojawiło się sporo dość młodych zawodników, którzy w ubiegłorocznych MŚ albo nie istnieli, albo byli nieznaczący.

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 5 razy -3

  Dziennikarzyno z bożej łaski. Awansowali NIE TYLKO z uwagi na porażkę Włochów ale RÓWNIEŻ Z UWAGI NA porażkę Kanady, KTÓRA MOGŁA TEŻ NAS WYPRZEDZIĆ!!

 • mk8888

  Oceniono 6 razy -6

  Żaden z geniusz dziennikarzy nie pomuslal że makaraniorzam jeszcze bardziej nie pasuje gra w finale niż naszym :) Belg jasno potwierdź że mu to nie na rękę ale nigdy nie pozwoli na przegrywanie (tylko że wystawił 3sklad który też ma do udowodnienia :))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX