Polacy awansowali do Final Six Ligi Narodów! Zadecydowały dwa nocne mecze

Polacy w sobotę pokonali Niemców 3:1. W rozgrywanych w nocy spotkaniach Francuzi pokonali Włochów 3:1 oraz Kanada uległa Brazylijczykom 0:3, a taki układ wyników oznacza, że zespół Vitala Heynena jest już pewien awansu do Final Six Ligi Narodów.

Reprezentacja Polski w sobotę pokonała Niemcy 3:1, odnosząc dziesiąte zwycięstwo w siatkarskiej Lidze Narodów. Do awansu potrzebne było zwycięstwo z Portugalią w niedzielę bądź porażka Włochów w rozgrywanym wieczorem meczu z Francją oraz porażka Kanady z Brazylią. Zespół prowadzony przez Laurent'a Tillie wygrał 3:1, a Canarinhos zwyciężyli bez straty seta, co oznacza, że drużyna Vitala Heynena jest już pewna gry w turnieju finałowym!

Zobacz wideo

Do turnieju finałowego awansuje pięć najlepszych drużyn fazy grupowej oraz gospodarz turnieju, czyli Stany Zjednoczone. W tym momencie jest już pewne, że w Chicago zagrają Brazylia, Iran, Rosja, Francja oraz Polska, gdyż żadna z drużyn nie jest już w stanie prześcignąć te pięć zespołów pod względem liczby zwycięstw.

Należy jednak pamiętać, że Liga Narodów ma być dla Polaków okazją do prezentacji umiejętności szerokiej kadry. Docelowo najważniejszym turniejem sezonu są kwalifikacje olimpijskie, które odbędą się dopiero w sierpniu. Zespół Vitala Heynena czeka jeszcze w niedzielę mecz z Portugalią, ostatni w fazie grupowej. Relacja w Sport.pl

Czołówka tabeli Ligi Narodów:

  1. Brazylia - 14 meczów - 13 zwycięstw - 1 porażka
  2. Iran - 14 - 12 - 2
  3. Rosja - 14 - 11 - 3
  4. Francja - 14 - 10 - 4
  5. Polska - 14 - 10 - 4
  6. Włochy - 14 - 8 - 6
Więcej o: