Tak wygląda tabela Ligi Narodów po zwycięstwie Polski z Japonią

Reprezentacja Polski pokonała Japonię 3:1 w piątkowym spotkaniu Ligi Narodów. Tym samym drużyna prowadzona przez Vitala Heynena zajmuje na ten moment piątą lokatę w tabeli LN, która daje im awans do Final Six rozgrywek.

Turniej w Lipsku to dla nas ostatni etap fazy zasadniczej Ligi Narodów. W Niemczech rywalizują ze sobą Polacy, Japończycy, Portugalczycy i gospodarze. Biało-czerwoni w piątek wygrali z Japonią 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:20), dzięki czemu awansowali na piąte miejsce w tabeli LN. Mogą jednak z niego spaść, jeśli Włosi wygrają wieczorem z Kanadą (początek meczu o godzinie 22:00 czasu polskiego). 

Zobacz wideo

Byle wygrać więcej, niż Włosi

Aby dostać się do turnieju finałowego, siatkarze Vitala Heynena powinni wygrać wszystkie mecze w Lipsku. To jednak nie wszystko, bo poza tym, muszą liczyć na Włochów. A właściwie na ich słabszą dyspozycję. Przed ostatnim weekendem rozgrywek mieliśmy bowiem 8 zwycięstw - tyle samo, co Włosi. Zwycięstwa są kluczowe, bo decydują o kolejności w tabeli (w turniejach FIVB układ tabeli zależy od liczby zwycięstw, nie od zdobytych punktów). Polacy muszą więc liczyć na to, że Włosi w ostatnim turnieju wygrają o jeden mecz mniej, co biało-czerwonym pozwoli wskoczyć na miejsce dające awans.

Przypomnijmy, że do Final Six Ligi Narodów awansuje pięć najlepszych drużyn. W turnieju finałowym zagrają też gospodarze, Amerykanie - jeśli znajdą się w czołowej piątce, to do turnieju zakwalifikuje się również szósta drużyna.

Liga Narodów ma być dla Polaków okazją do prezentacji umiejętności szerokiej kadry. Docelowo najważniejszym turniejem sezonu są kwalifikacje olimpijskie, które odbędą się dopiero w sierpniu. Polacy już w sobotę zagrają z Niemcami, a w niedzielę z Portugalią. Relacje na Sport.pl.

Czołówka tabeli Ligi Narodów:

  1. Brazylia - 13 meczów - 12 zwycięstw - 1 porażka
  2. Iran - 13 - 11 - 2
  3. Rosja - 13 - 10 - 3
  4. Francja - 13 - 9 - 4
  5. Polska - 13 - 9 - 4
  6. Włochy - 13 - 8 - 5
Więcej o: