Polska - Japonia. Gdzie oglądać mecz polskich siatkarzy w Lidze Narodów? Transmisja w otwartym kanale! TV, stream online, na żywo, 28.06

Siatkówka. Polska - Japonia. Gdzie oglądać? W ostatnim turnieju fazy grupowej Siatkarskiej Ligi Narodów Polacy rozegrają swoje mecze w Lipsku. W piątek zespół Vitala Heynena zmierzy się z reprezentacją Japonii. W kolejnych dniach naszymi przeciwnikami będą jeszcze: Niemcy i Portugalia.
Zobacz wideo

W miniony weekend reprezentacja Polski zgarnęła komplet punktów w meczach z Argentyną, Serbią i Włochami, choć turniej w Mediolanie z pewnością kosztował Polaków sporo sił -- wszystkie spotkania rozstrzygaliśmy na naszą korzyść po tie-breakach. 

Przed ostatnim turniejem fazy grupowej Siatkarskiej Ligi Narodów zespół Vitala Heynena zgromadził 21 punktów i zajmuje szóste miejsce w grupie. Do piątych Włochów nasi reprezentanci tracą 4 punkty. Do turnieju finałowego w USA – poza gospodarzami – awansuje 5 najlepszych ekip. 

Japonia, czyli dzisiejszy przeciwnik reprezentacji Polski, plasuje się na 10. miejscu w zestawieniu Siatkarskiej Ligi Narodów. Przed tygodniem Japończycy zanotowali dwie porażki: z USA i Kanadą oraz zwycięstwo z Chinami. 

Skład Polaków na turniej Siatkarskiej Ligi Narodów w Lipsku:

Atakujący: Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Bołądź, Bartosz Filipiak
Rozgrywający: Marcin Komenda, Marcin Janusz,
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Norbert Huber
Przyjmujący: Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz, Piotr Łukasik
Libero: Damian Wojtaszek

Polska - Japonia. Gdzie oglądać mecz Siatkarskiej Ligi Narodów? Transmisja TV, stream online, na żywo

Transmisję TV spotkania Polski z Japonią przeprowadzą: TVP 1, TVP Sport i Polsat Sport. W Internecie piątkowe spotkanie Siatkarskiej Ligi Narodów będzie można śledzić na stronie sport.tvp.pl, w aplikacji TVP Sport oraz na platformie Ipla. Poniżej zamieszczamy harmonogram transmisji:

Studio – godz. 16:30 (Polsat Sport, Ipla); 17:05 (TVP Sport, sport.tvp.pl aplikacja TVP Sport)

Transmisja meczu Polska - Japonia – godz. 17:15 (Polsat Sport, Ipla); 17:20 (TVP 1, TVP Sport, sport.tvp.pl aplikacja TVP Sport)