Sport.pl

Znamy skład Polaków na ostatni turniej Siatkarskiej Ligi Narodów

Vital Heynen, trener reprezentacji Polski mężczyzn wskazał skład kadry na Siatkarską Ligę Narodów 2019 w Lipsku. To ostatni turniej fazy interkontynentalnej rozgrywek.

Po 12 meczach Siatkarskiej Ligi Narodów polska kadra jest na 6. miejscu. To oznacza, że jest o krok od awansu do Final Six rozgrywek. Przed nią pozostał tylko jeden turniej fazy interkontynentalnej, który odbędzie się w Lipsku. W nim biało-czerwoni zmierzą się z Niemcami, Japonią i Portugalią.

Pierwszym rywalem mistrzów świata będą Azjaci, następnie zagrają z gospodarzami i Portugalczykami. Turniej odbędzie się w dniach 28-30.06.

Skład Polaków na turniej Siatkarskiej Ligi Narodów w Lipsku:
Atakujący: Maciej Muzaj, Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Bołądź, Bartosz Filipiak
Rozgrywający: Marcin Komenda, Marcin Janusz,
Środkowi: Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Norbert Huber
Przyjmujący: Aleksander Śliwka, Tomasz Fornal, Bartosz Bednorz, Piotr Łukasik
Libero: Damian Wojtaszek

Reszta kadrowiczów nieuczestniczących w Lidze Narodów przygotowuje się w Spale do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich lub pojedzie na uniwersjadę. W pierwszej grupie są m.in. Michał Kubiak, Wilfredo Leon, Paweł Zatorski i Dawid Konarski.

Więcej o:
Komentarze (11)
Znamy skład Polaków na ostatni turniej Siatkarskiej Ligi Narodów
Zaloguj się
 • butlun1

  Oceniono 7 razy 3

  Przecież my tam nie chcemy jechać (Final Six). Bedą znów 3 pięciosetówki, ale którąś na wszelki wypadek przegrają. A co potrenują, to ich.

 • eldorius

  Oceniono 2 razy 2

  Dobrze,Muzaj zaczyna wskakiwać na swój normalny w lidze,bardzo wysoki poziom,a możliwości ma większe niż Kurek. Pozostali atakujący niestety nie pokazali progresu w kierunku kadry. Szkoda byłoby odpuszczać całkiem Łukasza Kaczmarka,bo potrafi świetnie grać,chociaż w kadrze jest sparaliżowany i mało skuteczny. Komenda to bardzo dobry rozgrywający, dobry przy siatce i na bloku. To raczej po Drzyzdze nasz drugi rozgrywający. Łomacz nie jest w formie. Przestał równomiernie i szybko rozprowadzać piłki,dlatego niektórzy nasi siatkarze atakowali na potrójnym bloku. Serbowie pokazali jak na wysokiej,dokładnej i bardzo wolnej piłce można atakować ponad blokiem Łomacza. W ten sposób weszło im na czysto kilkanaście piłek. (Inne drużyny jeszcze nie zwęszyły tej polskiej słabości) Środkowi: ostatnio świetnie pokazał się Karol Kłos! W sytuacjach mocno stresujących zachował spokój i dużą skuteczność. Był psychiczną ostoją drużyny. Dobrze,że wraca Bieniu. :) LIBERO: Damian Wojtaszek ostatnio zagrał nieco lepiej,ale to i tak kilka klas niżej niż to co pokazał rewelacyjny,młody libero Popiwczak. To raczej Popiwczak,a nie Zatorski będzie pierwszym libero kadry. PRZYJMUJĄCY: Gdy do kadry dołączy Leon, nie wiadomo czy do szerokiej kadry załapie się Kubiak. W ostatnim meczu miał katastrofalnie niską skuteczność, ok.15%. Najbardziej niepokojące wahnięcia formy miał Bednorz. W meczu z Bułgarią zagrał rewelacyjnie, na skuteczności ok.80% i zdobył ok. 20 pkt. Po kilkutygodniowej przerwie jego wejście na parkiet było niewypałem. /// W przypadku atakujących,przejmujących i środkowych ich skuteczność w grze zależy w dużej mierze od rozgrywającego. Np. nie można naszemu najszybszemu środkowemu, Kochanowskiemu, podawać wolnych,wrzuconych w siatkę piłek i do tego na podwójnym bloku. Niektóre,nieudane ataki Kochanowskiego i innych siatkarzy były spowodowane nieudacznym rozegraniem. Ciekawe,co pokaże Drzyzga,bo dawno go nie widzieliśmy. Rozgrywający to mózg zespołu i jeżeli Drzyzga jest wypoczęty i w formie,to na Final Six (jeżeli się zakwalifikujemy) sposób gry polskiej reprezentacji będzie zupełnie inny, LEPSZY!!! :)

 • dert4

  Oceniono 1 raz -1

  butlun, byłbym bardzo ci wdzięczny, jakbyś napisał z kim przegramy tą pięciosetówkę ?

 • ajk_gierki

  Oceniono 8 razy -2

  Zabieranie na turniej 1 libero i 4 atakujących jest trochę nierozsądne

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX