Wojciech Drzyzga o Vitalu Heynenie: Co buzuje w jego głowie?

Wojciech Drzyzga skomentował na kanale "Prawda Siatki" ostatnie zwycięstwo siatkarskiej reprezentacji Polski nad Włochami. Podkreślił, że zespół Vitala Heynena nie zagrał najlepszego spotkania, ale wygrana na tym etapie przygotować jest cenna.

Ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych we włoskiej odsłonie Siatkarskiej Ligi Narodów było spotkanie z gospodarzami. Przed nim Polacy wygrali dwa starcia weekendu - z Argentyną i Serbią. W trzecim meczu mistrzowie świata triumfowali po tie-breaku z Włochami 3:2 (23:25, 25:22, 23:25, 25:21, 25:23).

Zobacz wideo

Wojciech Drzyzga skomentował zwycięstwo drużyny prowadzonej przez Vitala Heynena. - To banał, cieszymy się ze zwycięstwa i punktów. Poszczególni gracze ze swojej postawy - różnie. Heynen? Nie wiem. Co buzuje w jego głowie? Za dużo się tym zajmujemy, obserwujmy efekty tego, co dają kolejne turnieje. Z dużą pokorą obserwujemy trudy zawodników, grają na oparach formy. Grają ambicją, ograniem i doświadczeniem - powiedział ekspert Polsatu Sport w "Prawdzie Siatki".

- We włoskiej drużynie było jednak może dwóch graczy, których umiejscawiamy w pierwszej szóstce Italii na co dzień. To odbiera nieco jakości temu zwycięstwu, ale my też nie graliśmy najmocniejszą szóstką. Jeśli to zwycięstwo przydarzyło się jednak na tym etapie przygotowań, to jest to cenne - dodał Drzyzga, podkreślając przy okazji, że mecz z Włochami był jednym z najgorszych w wykonaniu Polaków w tegorocznej Lidze Narodów.

Do Final Six Ligi Narodów awansuje pięć najlepszych drużyn. Kolejny turniej odbędzie się w Lipsku, gdzie Polska zagra kolejno z Japonią, Niemcami i Portugalią. Finał rozegrany zostanie w Chicago, więc jeśli Amerykanie znajdą się w czołowej piątce, to do turnieju zakwalifikuje się również szósta drużyna. Włosi, którzy w tabeli są przed nami, zagrają jeszcze z Kanadą, Francją i Brazylią. Rywali więc mają trudniejszych niż Polska, której wystarczy, że wygra jeden mecz więcej.