Sport.pl

Legendarny siatkarz Giba, wskazał polskiego siatkarza, który mu imponuje. "Może być mistrzem"

- Jakub Kochanowski? Lubię go oglądać w akcji. Jest młody, ale widać, że to mocna osobowość. Może być mistrzem na swojej pozycji, środkowego bloku - mówi w rozmowie z "Super Expressem'' Giba, legenda reprezentacji Brazylii.

Była granie dobre i takie, na które trudno było patrzeć. Były pościgi, wybuchy, strzelaniny i jest zwycięstwo po tie-breaku, czyli tak jak chciał Vital Heynen, o ile trenerowi polskich siatkarzy można wierzyć. Nasza kadra pokonała Serbię 3:2 (32:30, 21:25, 25:21, 19:25, 15:11) w swoim drugim meczu turnieju Ligi Narodów w Mediolanie. W sobotę o godz. 20 gramy z Włochami. Jednym z filarów reprezentacji Polski jest Jakub Kochanowski.

Zobacz wideo

- Który polski gracz robi na mnie największe wrażenie? Nie chciałbym oceniać zbyt szybko, bo siatkarze zaczęli sezon reprezentacyjny krótko po rozgrywkach ligowych. A z doświadczenia wiem, że do osiągnięcia optymalnej formy potrzeba około półtora miesiąca. Ale jednego nazwiska nie boję się wymienić, bo to już znana postać: Kuba Kochanowski. Lubię go oglądać w akcji. Jest młody, ale widać, że to mocna osobowość. Może być mistrzem na swojej pozycji, środkowego bloku - mówi w rozmowie z "Super Expressem" Giba, legenda reprezentacji Brazylii.

I dodał: - Wilfredo Leon to znakomity siatkarz, jest w idealnym wieku i zapewne będzie dla waszej drużyny dużym wzmocnieniem. Z takiego rozwiązania skorzystali przecież i moi rodacy. W zespole Brazylii niedawno zadebiutował inny Kubańczyk, Leal. Generalnie nie mam nic przeciwko temu rozwiązaniu - oznajmił 42-letni Brazylijczyk.

Giba to mistrz olimpijski z 2004 roku, potrójny mistrz świata i dwukrotny zwycięzca Pucharu Świata. Od dwunastu miesięcy mieszka w Polsce i jest ambasadorem fundacji All Star Volley, dlatego szczegółowo śledzi polskich siatkarzy.

Więcej o:
Komentarze (20)
Legendarny siatkarz Giba, wskazał polskiego siatkarza, który mu imponuje. "Może być mistrzem"
Zaloguj się
 • repres1

  Oceniono 3 razy 3

  On (Kochanowski) jest mistrzem. Mistrzem świata.

 • aria.pura

  Oceniono 2 razy 2

  Ktoś, powinien, powiedzieć, tutejszym, pismakom-gimbaziarzom, że, naprawdę, nie, po, każdym, słowie, należy, stawiać, przecinek,.

 • helwiusz

  Oceniono 9 razy 1

  <<Legendarny siatkarz Giba, wskazał polskiego siatkarza, który mu imponuje.>>

  A po diabła ten pierwszy przecinek? Trzeba kompletnie nie myśleć, żeby kłaść przecinek pomiędzy podmiot i orzeczenie. Analfabetyzm z forów zainfekował i redakcje.

 • tran21

  Oceniono 3 razy 1

  "W sobotę o godz. 20 gramy z Włochami". Panie redaktorze, w sobotę to już graliśmy. Z Serbami...

 • majo_rmajor

  0

  A nie Olek Śliwka?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX