Siatkarskie puzzle w Perugii już poukładane? Trener rozstał się z klubem, a jego posadę ma przejąć Vital Heynen

Już jakiś czasu temu informowaliśmy, że Vital Heynen najprawdopodobniej przejmie stery w Sir Safety Perugia. Wszystko ku temu zmierza - trener zespołu Lorenzo Bernardi we wtorek rozstał się z klubem.

Władze Sir Safety Perugia nie były zadowolone z pracy Lorenzo Bernardiego. Trener ten miał za zadanie doprowadzić klub do mistrzostwa Włoch i upragnionego triumfu w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Żeby ułatwić mu zadanie, przed sezonem 2018/2019 władze zespołu sprowadziły jedną z największych siatkarskich gwiazd, Wilfredo Leona, który w parze ze szkoleniowcem miał być gwarantem sukcesu zespołu z Italii.

Zobacz wideo

Niestety dla "Lolo", klub nie osiągnął oczekiwanych rezultatów. Od kilku tygodni trwały spekulacje czy trener zachowa stanowisko. We wtorek okazało się, że nie. - Od dziś jestem „tylko” pierwszym kibicem Perugii i będę dopingował z daleka. Zawsze będę obok was. Nie będę już trenerem, który będzie prowadził klub Sir Conad Perugia do sukcesów. Tak zadecydował zarząd - napisał Lorenzo Bernardi na swoim koncie na Instagramie.

Faworytem do objęcia jego posady jest Vital Heynen, szkoleniowiec kadry mistrzów świata. Jak udało nam się dowiedzieć już jakiś czas temu, trener jest po rozmowach z władzami klubu. Niewykluczone, że przy okazji turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów, który rozgrywany jest w Mediolanie, dojdzie do podpisania umowy pomiędzy Belgiem a przedstawicielami Sir Safety Perugia.