Polacy awansowali w tabeli siatkarskiej Ligi Narodów! Tak wygląda klasyfikacja

Polscy siatkarze po wygranej nad Kanadą (3:1) awansowali na 6. miejsce w tabeli Ligi Narodów. W kolejny weekend mistrzowie świata zagrają z Włochami, Serbami i Argentyńczykami.

Polscy siatkarze udanie zakończyli weekend Ligi Narodów w Iranie. Po porażkach z gospodarzami (2:3) i Rosją (1:3), w niedzielę pokonali Kanadyjczyków 3:1. Dzięki temu awansowali w tabeli rozgrywek. 

Zobacz wideo

Wygrana za 3 pkt z Kanadą dała aktualnym mistrzom świata awans z 7. miejsca na 6. To wciąż jednak nie wystarcza, by znaleźć się w turnieju finałowym Ligi Narodów. Do Final Six awansuje pięć najlepszych drużyn. W turnieju finałowym zagrają też gospodarze, Amerykanie - jeśli znajdą się w czołowej piątce, to do turnieju zakwalifikuje się również szósta drużyna. Zawodnicy Stanów Zjednoczonych w tym momencie są tuż za nami, na 7. pozycji.

Liga Narodów ma być dla Polaków okazją do prezentacji umiejętności szerokiej kadry. Docelowo najważniejszym turniejem sezonu są kwalifikacje olimpijskie, które odbędą się dopiero w sierpniu. W przyszły weekend nasi siatkarze zagrają we Włoszech z gospodarzami, Argentyną oraz Serbią.

Tabela Ligi NarodówTabela Ligi Narodów fivb