Sport.pl

Irańscy kibice zgotowali polskim siatkarzom niespodziankę. Policja była bezradna

Dwie godziny polska kadra wracała do hotelu po meczu z Iranem. Odcinek pomiędzy halą a obiektem wynosi... Trzy i pół kilometra.

W siatkarskich relacjach polsko-irańskich nigdy nie było spokojnie. Zawodnicy niejednokrotnie spinali się pod siatką, a ostatnie słowa Michała Kubiaka o Persach jeszcze bardziej zaostrzyły kontakty.

Zobacz wideo

Mistrzowie świata (bez Kubiaka) grają obecnie w Iranie podczas Siatkarskiej Ligi Narodów. Jak informowali nas sami gracze, do tej pory gospodarze byli bardzo gościnni, Polacy nie mieli na co narzekać. Tak było do spotkania Polska-Iran, które miało miejsce w sobotę.

Policja była bezradna. Nie radziła sobie z tłumem

Biało-czerwoni przegrali pełen emocji mecz 2:3 i po spotkaniu chcieli udać się do hotelu. Okazało się jednak, że ich autokar utknął na trasie, która dzieliła oba obiekty (trzy i pół kilometra drogi). Wszystko przez irańskich kibiców, którzy nie chcieli przepuścić pojazdu. Jak relacjonował komentator Polsatu Sport, Tomasz Swędrowski, droga Polaków do hotelu zajęła dwie godziny, ponieważ miejscowa policja nie radziła sobie z rozentuzjazmowanym tłumem. Dla porównania - autokar Irańczyków wyjechał po polskim i w momencie, kiedy mistrzowie świata dotarli do hotelu, Persowie byli już po kolacji. Sytuacja była o tyle trudna, że nie dość, że biało-czerwoni byli zmęczeni po pięciosetowym boju, to jeszcze następny mecz w niedzielę grali trzy godziny wcześniej niż poprzedniego dnia starcie z Persami. Czekamy na oficjalną odpowiedź Polskiego Związku Piłki Siatkowej w sprawie tego zdarzenia.

Więcej o:
Komentarze (87)
Irańscy kibice zgotowali polskim siatkarzom niespodziankę. Policja była bezradna
Zaloguj się
 • poorpoora

  Oceniono 37 razy 13

  No tak. To bardzo dziwne ze po slowach kubiaka polska kadra nie jest noszona w Iranie na rekach

 • next-mcgyver2

  Oceniono 26 razy 10

  Niech się cieszą, że w ogóle dojechali.
  Jakby jakiś zawodnik z innego kraju powiedział przed meczem w Polsce, że Polacy jako naród są skreśleni i że są leszczami to czułbym się poniżony. Irańczycy i tak byli bardzo gościnni, w analogicznej, odwrotnej sytuacji już widzę co działoby się w Polsce na trybunach.

 • patyczag13

  Oceniono 15 razy 9

  Nie plujcie Persom bez powodu w twarz, to nie będą mieli powodu do niechęci do Polaków.

 • sztucznypolak

  Oceniono 14 razy 8

  Ja na ich miejscu bym sie cieszyl, ze autokar nie zostal obrzucony kamieniami.

 • jagra2909

  Oceniono 20 razy 4

  Błąd Kubiaka polegał widocznie na tym, że powiedział głośno to, co inni mówią po cichu

 • kwiatuszek7070

  Oceniono 3 razy 3

  Nasi chcą złożyć protest i gdyby został uwzględniony i czas się cofnął to wrócą zdecydowanie szybciej! A tak poważnie to raczej powinni złożyć protest na sędziowanie, nie spodziewałem się, że sędzia z Japonii jest taki slaby, bo taką słabość rozumiem u faceta z Bahrajnu bo w tym kraju nie wiedzą co to jest siatkówka

 • wusu

  Oceniono 8 razy 2

  tak jak w Polsce rzadzi Watykan, tak w Iranie rzadza mullowie, oba narody sa biedne bo pod butem fundamentalistow religijnych, amen,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX