Siatkówka. Mistrz świata kontuzjowany! Nie zagra do końca turnieju w Iranie

Jak podał poprzez Twittera Jerzy Mielewski z Polsatu Sport, Grzegorz Łomacz jest kontuzjowany. Nie wiadomo, co dolega zawodnikowi, ale Tomasz Swędrowski, który przebywa z kadrą w Urmii, twierdzi, że nie zagra do końca turnieju w Iranie.

Grzegorz Łomacz to mistrz świata 2018 i zawodnik PGE Skry Bełchatów. Regularnie występuje w kadrze, częściej będąc jednak zmiennikiem Fabiana Drzyzgi niż podstawowym zawodnikiem zespołowej szóstki Vitala Heynena.

Zobacz wideo

Rozgrywający przebywa obecnie z kadrą podczas turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów w irańskiej Urmii. W piątek Polacy mierzyli się z rywalami z Rosji, w sobotę o 16:00 czeka ich starcie z gospodarzami, a w niedzielę z Kanadą.

Jak podał Jerzy Mielewski, dziennikarz Polsatu Sport, dzięki informacjom korespondenta i komentatora stacji, który jest w Iranie, Tomasza Swędrowskiego, Grzegorz Łomacz nie zagra do końca turnieju w Urmii. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest kontuzja doświadczonego zawodnika. To oznacza, że Vital Heynen w reprezentacji na ten moment będzie miał do dyspozycji na rozegraniu wyłącznie Marcina Janusza, zawodnika Trefla Gdańsk. Siatkarz ten nie ma imponującego doświadczenia kadrowego.