Siatkówka. Miał konflikt z kibicami, ale i tak zostaje w klubie. Michał Filip podpisał kontrakt z Czarnymi Radom

Michał Filip zostanie w Cerrad Czarnych Radom w sezonie 2019/2020. Dla zawodnika będą to trzecie rozgrywki w klubie.

Michał Filip był jednym z najważniejszych siatkarzy Cerrad Czarnych Radom w sezonie 2018/2019 - rozegrał 25. spotkań, na które złożyło się 85. setów. Dla Wojskowych zdobył 294 punkty. 25-letni atakujący trzy razy wybrany został również najlepszym zawodnikiem meczu. 

Nie dziwi zatem, że klub chciał go zachować w swoich szeregach. Jedyną wątpliwością mogla byś sytuacja, która wydarzyła się pomiędzy Michałem Filipem a kibicami Czarnych. Nieobyczajny gest atakującego w kierunku fanów z sektora A z Radomia wywołał w lidze niemałe poruszenie. Ci tłumaczyli sytuację w oświadczeniu.- Opisywany "człowiek bez nazwiska" odwraca się do nas plecami/wiąże sznurówki/rozciąga się na boisku/siedzi na ławce itp., kiedy cała drużyna po wygranym, czy przegranym spotkaniu, podchodzi w naszą stronę i dziękuję nam za wsparcie. Niestety po kolejnych wybrykach „gwiazdora”zostaliśmy zmuszeni do wyjaśnienia sytuacji. Z naszej strony wyszła chęć rozwiązania niezrozumiałego, jednostronnego konfliktu. Daliśmy czas, ale w zamian doczekaliśmy się prowokacyjnego gestu podczas meczu z Rzeszowem oraz skandalicznego zachowania w dzisiejszym meczu. Michał Filip - taryfa ulgowa się skończyła i będziemy teraz, przy każdej możliwej okazji, przypominać co o Tobie myślimy! W naszych oczach jesteś jedynie wkładem do koszulki - można było przeczytać w treści oświadczenia.

Cerrad Czarni Radom zajęli 5. miejsce w poprzednim sezonie PlusLigi. Po rozgrywkach z drużyną rozstali się Tomasz Fornal (transfer do Jastrzębskiego Węgla), Wojciech Żaliński (Indykpol AZS Olsztyn), Norbert Huber (PGE Skra Bełchatów), Maksim Żygałow (Dinamo Moskwa), Kamil Kwasowski (GKS Katowice) oraz Jakub Rybicki (Lindemans Aalst).

W klubie zostali trener Robert Prygiel, a także Alen Pajenk, Michał Filip i Dejan Vincić. W sezonie 2019/2020 do klubu dołączą natomiast Karol Butryn, Michał Kędzierski oraz Mateusz Masłowski.