Siatkówka. 40-letni rozgrywający zagra w Chemiku Bydgoszcz

Piotr Lipiński, 40-letni rozgrywający, wraca do swojego byłego klubu. Siatkarz reprezentować będzie barwy Chemika Bydgoszcz po raz pierwszy od 2013 roku.

Piotr Lipiński jest wychowankiem olsztyńskiego AZS-u. To czterokrotny mistrz kraju, zdobywca Pucharu Polski, brązowy medalista Final Four Ligi Mistrzów.

Zobacz wideo

Wszystkie te tytuły zdobył w Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle. Następnie przez lata grał w macierzystym klubie z Olsztyna. Później przeniósł się do Jadaru Radom. Przez kolejne pięć lat występował w Delekcie Bydgoszcz. Kolejnym przystankiem w jego siatkarskiej karierze był Effector Kielce. W sezonie 2014/2015 reprezentował barwy AZS-u Politechniki Warszawskiej, a następnie MKS Będzin. Od 2016 roku grał w I-ligowych drużynach - Victoria Wałbrzych, Ślepsk Suwałki i APP Krispol Września.

Trenerem Chemika w sezonie 2019/2020 będzie Przemysław Michalczyk, który przejął zespół po Jakubie Bednaruku. Z drużyny niedawno odeszło wielu zawodników - m.in. Michał Szalacha, Bartosz Filipiak, Bartłomiej Lipiński, Nikola Kovacević czy Rapahel Vinhedo.

Już teraz wiadomo, że do składu dołączył Gonzalo Quiroga, Piotr Lipiński, Janusz Gałązka, Tomasz Kalembka i Kamil Szymura. W składzie z poprzedniego sezonu zostaną najprawdopodobniej Paweł Gryc, Mateusz Siwicki oraz Kacper Bobrowski.