Bartosz Kurek miał trafić do giganta! Menedżer zawodnika komentuje transfer

Jakub Michalak, manager Bartosza Kurka, w Sport.pl komentuje transfer atakującego polskiej kadry. - Bardzo dobrze znamy trenera, pod którego wodzą zespół z roku na rok robi progres, a same władze klubu na ten moment złożyły nam najlepszą ofertę - mówi Michalak o podpisaniu kontraktu jego klienta z Vero Volley Monza.

Transfer Bartosza Kurka, czyli MVP mistrzostw świata 2018, mistrza świata 2018, złotego i brązowego medalisty mistrzostw Europy, od samego początku wzbudzał wiele emocji. Wydawał się sagą, w której główne role odgrywały trzy kluby - ONICO Warszawa, z którym Kurek w sezonie 2018/2019 zdobył wicemistrzostwo Polski, Cucine Lube Civitanova i Vero Volley Monza. Ostatecznie atakującego zakontraktował ten ostatni, określany mianem ligowego "średniaka", który w poprzednich rozgrywkach włoskiej Serie A z marzeniami o medalu pożegnał się już na etapie ćwierćfinału przegranego z Sir Safety Perugia.

Zobacz wideo

- Vero Volley Monza jest postrzegana jako "średniak", czyli podobnie, jak jeszcze rok temu patrzono na klub z Zawiercia, który potrafił dojść bardzo daleko. My widzimy tę drużynę jednak z nieco innej perspektywy. Bardzo dobrze znamy trenera, pod którego wodzą zespół z roku na rok robi progres, a same władze klubu na ten moment złożyły nam najlepszą ofertę - zdradza w Sport.pl manager zawodnika, Jakub Michalak.

ONICO Warszawa nie pozyskało sponsora

Wcześniej o zawodnika miało starać się ONICO Warszawa. Według naszych informacji siatkarz miał dostać propozycję oscylującą w granicach półtora miliona złotych, która połączona była z kontraktem reklamowym z firmą 4F na produkcję odzieży sportowej sygnowanej nazwiskiem atakującego.

- ONICO Warszawa starała się pozyskać Bartosz Kurka. Ofertę złożono nam bardzo wcześnie, jednak klub się z niej wycofał w okolicach lutego/marca. Powodów tego ruchu nie chciałbym komentować, ponieważ nie jestem do tego upoważniony. Mimo to władze zespołu starały się nas przekonać do wspólnego projektu, próbując pozyskać zewnętrznego partnera. Bardzo chcieliśmy zostać w Warszawie, w związku z czym Bartosz podjął spore ryzyko, odkładając na później pozostałe oferty, które miał na stole. Niestety, choć władze klubu się napracowały, nie pozyskały partnera. Siłą rzeczy nie były w stanie przedstawić nam oferty do zaakceptowania. Ta, którą ostatecznie przedstawiły, była ona mocno poniżej oczekiwań - wyjaśnia Jakub Michalak.

- Bartek bardzo chciał zostać w Warszawie. Chciał, by polscy kibice mogli zobaczyć w kolejnym sezonie MVP mistrzostw świata w Polsce. Nie udało się - dodaje menedżer.

Kontrakt z Lube leżał na stole

Do walki o pozyskanie Kurka miał się też włączyć najlepszy klub w Europie, zwycięzca Ligi Mistrzów i złoty medalista poprzedniego sezonu Serie A, Cucine Lube Civitanova. Ostatecznie zatrudniono jednak Kamila Rychlickiego.

- Rozmowy z Lube były bardzo zaawansowane. Jeśli nie poinformowalibyśmy klubu o tym, że Bartosz odczuwał dyskomfort w plecach, to kontrakt byłby podpisany. Bartosz jest jednak uczciwym człowiekiem i stwierdził, że musimy przyznać się do problemu zdrowotnego, którego pełnej natury i konsekwencji jeszcze w tamtym momencie nie znaliśmy. Mimo że kontrakt po obu stronach leżał już na stole, to Lube ochłodziło naszą relację i nie przystąpiło do podpisania umowy, o co w zaistniałej sytuacji nie mamy pretensji - mówi Jakub Michalak.

Menedżer zaprzeczył również doniesieniom, że decyzje transferowe Bartosza Kurka zależne są od pozyskania pracodawcy dla jego narzeczonej, Anny Grejman, która również grała w siatkówkę. - Pogłoski o tym, że zatrudnienie Bartosza Kurka niesie ze sobą konieczność znalezienia zatrudnienia dla jego partnerki, Anny Grejman, nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości - kończy Jakub Michalak.

Bartosz Kurek z Vero Volley Monza związał się roczną umową. Teraz zawodnik dochodzi do siebie po operacji kręgosłupa, która pozbawiła go szansy na grę w play-off PlusLigi 2018/2019. Siatkarz nie uczestniczy również w rozgrywkach polskiej reprezentacji, która obecnie przebywa w Iranie, gdzie zagra w Siatkarskiej Lidze Narodów z Persami, Rosjanami i Kanadyjczykami.

Więcej o: