Bartosz Kurek zaskoczył wyborem nowego klubu. Siatkarz tłumaczy swoją decyzję

- Wybrałem Vero Volley, ponieważ ten klub z sezonu na sezon buduje poważny i solidny projekt - oświadczył Bartosz Kurek.

Vero Volley Monza nie jest potentatem włoskiej Serie A, ale ma ambicje, by się nim stać. Zespół ten w poprzednim sezonie odpadł z gry o mistrzostwo kraju na etapie ćwierćfinału z Sir Safety Perugia. Teraz władze klubu chcą bardziej liczyć się w czołówce, dlatego stawiają na transfery. Pierwszym głośnym było sprowadzenie Bartosza Kurka.

Zobacz wideo

- Wybrałem Vero Volley, ponieważ ten klub z sezonu na sezon buduje poważny i solidny projekt, dzięki czemu wszedł do czołówki najlepszych drużyn Serie A i dotarł do finału europejskiego pucharu w swoim debiucie w tych rozgrywkach. W ostatnim sezonie klub przeszedł godną podziwu podróż, ocierając się o triumf w Pucharze Challenge i walcząc o półfinał włoskiej ekstraklasy. To były rezultaty, które przyjęto z pozytywnym zaskoczeniem - mówi Bartosz Kurek cytowany na stronie Vero Volley Monza.

- To na pewno nie jest to, co miało być. Ale to jest Bartka decyzja i ja mogę tego nie rozumieć, a jemu niech się dobrze wiedzie. Mówię tylko, że najlepszy zawodnik mistrzostw świata dokonał trochę dziwnego wyboru - twierdzi Maciej Jarosz, trzykrotny wicemistrz Europy, który jest ekspertem Polsatu Sport.

Kurek to mistrz Europy 2009, brązowy medalista europejskiego czempionatu, mistrz świata 2018 i MVP tej imprezy. W drużynie z Monzy zagra na pewno z Santiago Orduną, Yacine Louatim i Wiktorem Josifowem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.