ONICO Warszawa się wzmacnia! Nie ma Bartosza Kurka, jest atakujący z ligi rosyjskiej

Artur Udrys dołączy do ONICO Warszawa w sezonie 2019/2020. Pozyskanie białoruskiego atakującego to ostatni ruch transferowy drużyny.

- Artur znajdował się w kręgu zainteresowań wielu klubów, ale nic w tym dziwnego - w końcu w minionym sezonie znakomicie prezentował się w bardzo silnej rosyjskiej Superlidze. Cieszę się, że udało nam się go sprowadzić, bo to zawodnik o fantastycznych warunkach fizycznych, który na dodatek zna smak gry w Polsce. A od czasu swojego ostatniego pobytu w PlusLidze znacznie się rozwinął i wierzę, że na boisku skutecznie wypełni lukę po Bartku Kurku - powiedział w oficjalnym komunikacie prasowym prezes ONICO Warszawa, Piotr Gacek.

Zobacz wideo

Atakujący ma 29 lat. Występował już w Polsce - w 2014 roku grał w AZS-ie Częstochowa. Przez kolejne lata występował m.in. w Korei Południowej i Chinach, aż wreszcie w 2018 roku sprowadził go Fakieł Nowy Urengoj. Udrys szybko stał się czołową postacią rewelacji Superligi, która w sezonie 2018/2019 dość niespodziewanie sięgnęła po brąz Klubowych Mistrzostw Świata oraz mistrzostw Rosji.

W rozgrywkach 2019/2020 w ONICO Warszawa zagrają znani z wcześniejszych występów w klubie Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk, Piotr Łukasik, Damian Wojtaszek, Dominik Jaglarski, Marcin Janikowski. Szkoleniowcem zespołu będzie Andrea Anastasi, który na stanowisku zastąpił Stephane'a Antigę. Nowymi zawodnikami w drużynie będą Piotr Nowakowski, Igor Grobelny, Patryk Niemiec, Michał Kozłowski, Bram van den Dries, Kevin Tillie i wspomniany Udrys.

W kolejnym sezonie wicemistrzowie Polski zagrają w Lidze Mistrzów.

Więcej o: