Konkurencja dla Mariusza Wlazłego! PGE Skra Bełchatów ma nowego atakującego

Dušan Petković, 27-letni serbski atakujący, który z powodzeniem występował w ostatnim sezonie w lidze włoskiej, będzie graczem PGE Skry Bełchatów. - Obserwowaliśmy tego gracza od dłuższego czasu i wierzymy, że będzie dużym wzmocnieniem - mówi prezes Skry Konrad Piechocki.

Sezon 2018/2019 w wykonaniu PGE Skry Bełchatów nie był udany. Siatkarze prowadzeniu przez Roberto Piazzę zajęli dopiero 6. miejsce w PlusLidze, co Roberto Piazza przypłacił stanowiskiem trenerskim. Nowym szkoleniowcem zostanie Michał Mieszko Gogol, który poza Mariuszem Wlazłym potrzebował kogoś na pozycję atakującego. Klub nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Renee Teppanem. Wyborem był Dušan Petković.

Zobacz wideo

Petković w poprzednim sezonie występował w Argos Volley Sora i był jedną z największych gwiazd w lidze włoskiej. W sezonie zasadniczym wygrał klasyfikację najlepiej punktujących graczy, a 590 zdobytych punktów pozwoliło mu wyprzedzić choćby Wilfredo Leona, byłego gracza PGE Skry Aleksandara Atanasijevicia, czy reprezentanta Włoch Ivana Zaytseva..

– Dušan pokazał w ostatnich sezonach swoje bardzo pozytywne cechy charakteru oraz duże umiejętności. Tak jak większość serbskich siatkarzy cechuje go wola walki. Myślę, że takiego zawodnika bardzo potrzebujemy w drużynie – dodaje prezes Skry, Konrad Piechocki.

Wiadomo, że w kolejnym sezonie w Skrze zagrają Kacper Piechocki, Karol Kłos, Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz, Milad Ebadipour oraz wspomniany Wlazły. Nieoficjalnie wiadomo również, że do zespołu dołączy Norbert Huber.

Więcej o: