Polska na siódmym miejscu w Lidze Narodów [SYTUACJA W TABELI]

Reprezentacja Polski pokonała Chiny 3:0 w niedzielnym spotkaniu Ligi Narodów. Tym samym drużyna prowadzona przez Vitala Heynena utrzymała siódmą pozycję w tabeli.

Po zmaganiach Ligi Narodów w Katowicach Polacy udali się w podróż do Chin, gdzie w pierwszym meczu przegrali z Francją 1:3 (26:28, 23:25, 26:24, 20:25), a w drugim pokonali Bułgarię 3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:20). W niedzielę nasi siatkarze rozbili Chińczyków 3:0 (25:22, 25:13, 25:15). Najlepszym polskim zawodnikiem był Mateusz Bieniek.

Zobacz wideo

Wyniki po pierwszym turnieju w Katowicach uplasowały biało-czerwonych na 7. miejscu w tabeli rozgrywek. Porażka z Francuzami sprawiła, że spadliśmy na dziewiątą lokatę, ale sobotnie zwycięstwo przesunęło Polaków na siódmą lokatę. Tę pozycję utrzymaliśmy po zwycięstwie nad Chinami.

Przypomnijmy, że do Final Six Ligi Narodów awansuje pięć najlepszych drużyn. W turnieju finałowym zagrają też gospodarze, Amerykanie - jeśli znajdą się w czołowej piątce, to do turnieju zakwalifikuje się również szósta drużyna.

Liga Narodów ma być dla Polaków okazją do prezentacji umiejętności szerokiej kadry. Docelowo najważniejszym turniejem sezonu są kwalifikacje olimpijskie, które odbędą się dopiero w sierpniu. Do końca rozgrywek Ligi Narodów pozostało osiem kolejek. W przyszły weekend nasi siatkarze zagrają w Iranie z gospodarzami, Kanadą i Rosją.

Tabela Ligi NarodówTabela Ligi Narodów FIVB