Siatkówka. Michał Kędzierski wraca do Cerrad Carnych Radom

25-letni rozgrywający, Michał Kędzierski, kolejny sezon ponownie spędzi w Polsce. Siatkarz dołączy do zespołu Cerrad Czarnych Radom. Wraca do klubu po dwuletniej przerwie.

Sezon spędzony w Argos Volley Sora, z którym zajął 9. miejsce w rozgrywkach Serie A, i wielki powrót do PlusLigi - Michał Kędzierski ponownie związał się z zespołem z Radomia. 25-latek grał już w nim w latach 2013-2015, po czym został wypożyczony do drużyny ówczesnego Effectora Kielce. Po roku wrócił do Radomia, zajął z klubem 7. miejsce, by następny sezon spędzić w Asseco Resovii Rzeszów. Po nim przeniósł się do Włoch.

Zobacz wideo

Jest to drugi oficjalny transfer Cerrad Czarnych Radom przed sezonem 2019/2020. Wcześniej do klubu dołączył Karol Butryn z GKS-u Katowice. Wiadomo, że w zespole po poprzednich rozgrywkach pozostali trener Robert Prygiel, atakujący Michał Filip, rozgrywający Dejan Vincić i środkowy Alen Pajenk. Z klubu odeszli natomiast Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel), Kamil Kwasowski (GKS Katowice), Wojciech Żaliński (AZS Olsztyn), Norbert Huber (PGE Skra Bełchatów) i Maksim Żygałow (Dinamo Moskwa).

Spekuluje się, że do Czarnych dołączą Sebastian Adamczyk i Bartosz Firszt z BBTS-u Bielsko-Biała oraz Mateusz Masłowski (Resovia) i Nikołaj Penczew (ONICO Warszawa).